Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkészülék szerelők. Gázkazán...

Gázkészülék szerelők. Gázkazán probléma?

Figyelt kérdés

Jómagam is gázkészülék szerelő vagyok és nem tudok dűlőre jutni egy háztartási gázkazánnal.

Típusa D-ÉG Marabu. (Olyasmi mint az ÉTI vagy a Termotéka)


Az tünet az, hogy ha a kazán hőfok eléri a beállított hőfokot, akkor ugyebár leáll az égő. Viszont nem akar újraindulni automatikusan.

Ha kihúzom a konnektorból és visszadugom, akkor újraindul.

Azt gondoltam eleinte, hogy a kazán thermosztát mikrokapcsolója nem érintkezik rendesen. De akkor elvileg nem kellene újra indulni a kazánnak, ha áramtalanítom, majd újra áram alá helyezem.


Segítsetek megoldani, mi okozza ezt.

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. nov. 17. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy nagy szakember mivel még tanulom a szakmát. De ha jól tudom ilyenkor a termosztáttal van valami probléma az tuti, és azért indul akkor újra ha kihúzod mivel áramtalanítva van ezért a rendszer lenulázodik vagy micsoda. Én arra gyanakszom hogy a mikrokapcsoló kontakthibás. De az is lehet hogy az egész úgy ahopgy van tönkremehetett, lehet hogy egy csere megoldhatja ezt a problémát.
2011. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta jelentkezik? Bűvöltél rajta valamit? A dugvillát jó „polaritással” dugtad vissza? ( Ha őrlángos, akkor tárgytalan. Nincs sajna gépkönyvem, úgy hogy puhatolózom. )


Első megközelítésre az előző kérdéseimet figyelmen kívül hagyva: lehet egy túlmelegedés, ami feszültségmentesítéssel a hiba jel törlődik. Ez egy kazánban lévő reteszköri védelem hibája lehet. A fűtővíz elmenő ágában. Próbáld meg alacsonyabb, jóval alacsonyabb hőfokon tesztelni.


„. De ha jól tudom ilyenkor a termosztáttal van valami.”


Ha most a külső termosztátra gondolsz, akkor annak semmi köze az egészhez. Az csak egy záró kontaktust ad a rendszernek. Ellenben azt meg lehetne próbálni, hogy a termosztát kontaktja helyén provizórikusan adsz be indító jelet, kontaktust. Akkor, amikor már kellene, de nem indul a kazán. Így az ki lenne lőve a termosztát hiba biztosan.

2011. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket.


Nem őrlángos a készülék, ionizációs. Igen, a dugvilla polaritás is okozhat problémát, de félek nem ez a baj.


Az biztos, hogy tavaly is csinálta ezt, akkor hibák esetén csavargattam az előremenő vízhőfok gombját néhányszor, majd úgy tűnt megoldódott ez a probléma. Idén elkövettem azt a hibát, hogy újra megmozdítottam.


Lehet, jó adag kontakt spray is segítene.


Köszönöm az eddigi tippeket még egyszer.

2011. nov. 18. 07:00
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott!


A gázszelep vezérlő elektronika 4 db. "kábelsaruval" csatlakozott a mágnesre. Ez volt kontakt hibás.

Vagy érintkezett, vagy nem.

Köszönöm a tippeket.

2011. nov. 28. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!