Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell kandallót vízüvegg...

Hogyan kell kandallót vízüveggel és samotporral javítani?

Figyelt kérdés
Nem valami jó a leírás, több gondom is van. Egyrészt azt írja, hogy 850 fok fölött nem lehet vízüveget használni, de szerintem egy kandallóban magasabb a hőfok. Arról sincs infóm, hogy felkenés után hagyni kell-e egy kicsit száradni, vagy rögtön mehet a szárítófűtés. Azt is jó lenne tudni, hogy száradás alatt dagad-e az anyag, belemerjem-e kenni a repedésekbe is?
2011. nov. 22. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba!

-Keress egy nagy építkezést,az alap ásásából kérj egy fél vödör sárga agyagot.

-Minden két egység(pl.fángli)agyaghoz tegyél egy egységnyi marosi homokot(durva szemcsés).

-Keverd össze-pl.fúrógépbe fogott festékkeverővel annyi vizzel,hogy kb.margarin--sűrűségű legyen.

-Símám kézzel kend a kandallóba a szükséges helyre.

-Ha nagyobb "lyuk" van,nyomj a tapasztandó helyre régi,"hódfarkú" cserép darabo(ka)t.

-Fél--egy nap múlva,ha megrepedezett volna...egy jó vizes öklömnyi ronggyal símítsd/maszatold el.


-Több száz évig jó volt így,nem kell ide a samottpor+vízüveg.


(egy cserépkályhás unokája)

2011. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de egyrészt nincs a környékünkön nem hogy nagy, de még kicsi építkezés sem, mert az erdő közepén egy tanyán lakom. Marosi homokért is be kellene utaznom a tüzépre, de a vasasban kaptam samottport és vízüveget, csak ők sem tudták pontosan, hogy kell használni.
2011. nov. 22. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Írigyellek az erdő miatt.

Samottporral én se tudom.

2011. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A vasasban kaptál,akkor a zacskón rajta van a haszn.utasítás.

Nekem legalább is a 2kg-os zacskón rajta van.

2011. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!