Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Termosztátot hova a legpraktik...

Termosztátot hova a legpraktikusabb helyezni?

Figyelt kérdés
Pl. Nappali vagy konyha? (Nálunk a konyha a leghidegebb, mert ott csak 1 radiátor van.)
2011. nov. 23. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a nappaliba szokták,úgy másfél méter magasra,és olyan helyre,hogy a nap ne nagyon süsse
2011. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

És azt meg tudnád mondani, hogy miért oda? Megy itthon a harc, mert az anyósom azt mondja, hogy a lakás leghidegebb pontjára kell tenni a termosztátot, ami nekem gyanús, ugyanis ha azt szeretnénk, hogy 24 fok legyen, de betesszük a konyhába az érzékelőt ahol max 22 fok szokott lenni, akkor azt fogja érzékelni, hogy mindig csak 22 fok van, és állandóan fűtésre fog kapcsolni. Nekem ez a teóriám, de nem értek hozzá, azért kérdezek itt :-)

2011. nov. 23. 18:08
 3/12 A kérdező kommentje:

A lényeg lemaradt:-))

Szóval 22 fokon mindig fűteni fog, a nappaliba ami amúgy is meleg, mert a nap is besüt, így állandóan meleg lesz.

Azaz konyha 22 fok nappali 72 fok.

2011. nov. 23. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:

A nappaliban túl sok fűtési meleg víz megy a radiátorba. Ennek következtében a konyhába nem jut. Továbbá vélelmezem, hogy a lakásban egy darab termo szelep sincs felszerelve. A másik dolog nem a radiátorok számától függ a meleg.

Hanem helyes beállítástól.

Fojts a nappaliban lévő radiátorokon, torlószelepeken, hogy több jusson a konyha felé. Amint lehet tegyél fel ide termo szelepeket, hogy a nap által, okozott többlet meleg miatt már a radiátorok ne fűtsenek. Anyósod gondolkozzon el azon, hogy ha süt, főz akkor mi a búbánattól lesz meleg a nappaliban ha tűzhely megmelegíti a konyhát illetve a termosztátot és leáll a fűtés. Az infóid alapján egyik megoldás sem jó. A nappali azért mert a besütő nap miatt a fűtés leáll teljesen és hidegek lesznek az egyéb helységek. Ugyan ez a konyhánál.

A termosztátot optimális és nem praktikusság szerint helyezik el.

2011. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Termo szelep az nincs...de azon leszek, hogy legyen. Köszönöm a lefojtós tanácsot, meg fogom csinálni.

Köszi:-)

2011. nov. 23. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mobil van.Leakasztható így bárhova viheted.Nekem az étkezőben van,az a ház központja,de pl szellőztetésnél beviszem a szobába,h ne menjen annyit fölöslegesen a fűtés;)

Ilyesmi:

[link]

2011. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A vezeték nélküli programozható "szoba termosztát" az ami nekem kell?

2011. nov. 23. 20:18
 8/12 A kérdező kommentje:

Soha nem gondoltam volna, hogy egyáltalán ilyen van...egy csomó energiát lehet így megspórolni! Nagyon szépen köszönöm, hogy felvilágosítottatok.

Sosem volt jó, mert a nappaliban 100 fok van a konyhában -2, a gyerek szobájában meg hol 22 hol 26, rémes, de ezzel azt hiszem meg fogom tudni oldani a problémát:-)

2011. nov. 23. 20:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Örülök,h bejött az ötlet:) Én nagyon szeretem,nekem a villanyszerelő ajánlotta.Szerintem sokat meg lehet spórolni is vele.
2011. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az előszobában van, mert ez a helység van a ház közepén.

Napsütés nem éri, belső falon van, hogy ne a hideg külső falat érzékelje.

Az előző kazáné is ott volt és a mostaniéi. Egyenletes meleg van mindenhol.

2011. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!