Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Eszter91 kérdése:

Valaki megtudná mondani, hogy a hőmennyiség mérővel felszerelt panel lakásokban, hogyan számolják ki a fűtés költségét?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy normális e az, hogy ha leveszem szinte már minimálisra a hőfokszabályzót, akkor is emelkedik a hőmennyiségmérőn a szám, ami alapján elméletileg kiszámolják a költséget. A kérdéses panellakás Debrecenben található :)
2011. nov. 23. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni.
2011. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
múltkor volt 1 riport erről...a hőmennyiség mérő 1 hülyeség minden lakásban nem ez alapján számláznak..keresem a riportot..
2011. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a számítás,(Én így tudom egy Bp.-i 10 emeletes panelban "valahogy" így kalkulálnak,HA ROSSZUL TUDOM JAVÍTSATOK KI !!!)


Például: sackb 1000 GJ volt a teljes ház fűtési igénye. Ezt.. 80-20%, vagy 70-30%,vagy 60-40%(közös képviselő tudja az arányt a házatokban) arányában először levonják a teljes ház hődíjából a kisebbik százalékot.(osztott arányú közös hődíj, ezt egységesen fizeti mindenki lég-M3 arányában ).

Ez az egyik teher.


Második teher(Mért)

A nagyobbik százalékot felosztják 1000 egységre (ez az érték egy állandó egység szám) ,majd ezt a kapott értéket szorozzák meg a minden egyes lakásban a radiátor(-okon) leolvasott értékkel,és ez a szám lesz GJ-ban a lakásban a VÁLTOZÓ érték, ami alapja a fogyasztási aránynak az adott lakásnak..a házban.

Így egységesen kijön az elfogyasztott 1000GJ(példa érték)

A Leolvasás lehet havi,féléves,stb szerződésfüggő,és egy másik cég végzi,és erre is költséget szoktak számítani"leolvasási Díj"(nem kicsit pofátlanság ez..)


Ezen kívül a meleg-víz készítés hődíja is rá rakódik a számládra az elfogyasztott meleg víz m3 arányában pluszban.

Valahogy így...,tudom nem egyszerű!

:D

2011. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi ..ez kimaradt.

Az első teher is(A 20-30-40%!!) a lakások számával fel osztottan számolandó érték. Ezt nem írtam le.

2011. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mezei Bea válasza:
hat nem tudim,hogy szamoljak ki,de miota panelprogramosok vagyunk,20ezer helyet 5000ret fizetek gazra telen. tehat mindenesetre en orulok neki
2011. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!