Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest XVII. kerület jó...

Budapest XVII. kerület jó környéknek számít?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Azt nem tudom, csak egy adalék:


Állítólag a belváros büdös levegője állítólag a 17.kerület felé megy, ugyanis legtöbbször olyan a széljárás, hogy ez van... És az emberek azt gondolják, hogy hú külváros és tisztább levegő... közben arra megy a szmog.


Másik meg, hogy közel a reptér, ami zajos. Ez mondjuk engem nem zavarna, de van aki aludni se tud tőle, változó.


Nekem amúgy szimpi környék, jó arra járkálni.

2011. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Rohadt messze van mindentől.
2011. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Elég nagy a kerület, alapvetően nem rossz. De ez van a legmesszebb a városközponttól!

A szmog szempontjából szerintem nem olyan gáz, mivel az alapvetően déli irányba tart, inkább Csepel érintett a kérdésben. Viszont ha a fejetek fölött járnak el a repülők, az tényleg kellemetlen. Én a 14. kerületben lakom, itt még viszonylag magasan mennek, de így is némelyik borzasztóan hangos.

2011. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
83%

Látom, hogy régebbi a kérdés, de nem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak! Anno én is Zuglóban laktam lakótelepen, és volt olyan, hogy ha nyitva volt az ablak, a repülők miatt nem hallottam a tévét! Ez a mai napig így van (szüleim még ott élnek). Én közben 17. kerületbe költöztem, és itt szinte egyáltalán nem hallom a repülőket. Ennek az oka, hogy a légifolyosó nem itt húzódik. Nem mondom, hogy a 17. kerületnek nincs olyan része, ahol lehet hallani a repülőket, de Zuglóban (főleg az Örs környékén) ez sokkal nagyobb problémát okoz. (És persze a 10. kerületben is.) Ha valaki nem hiszi, jöjjön el, ácsorogjon pár órát Rákoscsabán (mondjuk a Home Center környékén) és füleljen.

Megítélésem szerint a levegő sem szennyezett, az viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy ősszel az avarégetés, télen pedig a fűtés miatt van füst itt-ott a levegőben. (Mint más kertesházas környéken is.) Amúgy a levegőszennyezettséget itt tudjátok ellenőrizni. Mindig a pillanatnyit mutatja: [link]


A belvárostól viszont tényleg nagyon messze van a 17. kerület. Szóval aki a város másik szélén dolgozik, és nem szeret utazni, vagy nincs kocsija, esetleg gyakran bulizik a belvárosban és nincs pénze taxira, annak nem ajánlom! :)))

2012. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
83%
Én abban a kerületben nőttem fel, de 14 évesen leköltöztünk vidékre, ráadásul egy nagyon eldugott, erdőközepén lévő házba, amiért azóta is haragszom a szüleimre (jó, nem haragszom, de azért nem voltak a szívem csücskei akkor :D ). Most 17 éves vagyok, és ha belehalok is oda fogok költözni a sulik után. Szerintem nagyon jó környék, zajjal, szmoggal semmi gondom nincs (Újlak utca, nem túl forgalmas lakótelep). Én máshova nem mennék az biztos :D Ha meg van egy jó motorod (vagy autód, bár azzal városban nehezebb közlekedni), akkor a legjobb hely lehet.
2012. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Féltestvéreim ott laknak és szeretik, mi is szeretnénk odaköltözni arra a környékre. Főleg látva a pozitív visszajelzéseket! :)
2012. okt. 22. 13:29
 7/8 anonim válasza:

Jó régi kérdés de én is válaszolok...:D

Sztem nem nagyon van szmog én legalábbis nem érzékelem..a repülőkkel pedig csak rákoshegyen van gond a kerület többi részén nincs..

És igen, télleg messze van a nagyobb közlekedési csomópontoktól(Örs Vezér Tere, Kőbánya-Kispest) ezekre a helyekre kb fél órát kell buszozni..

Viszont van vonat(+ rákoskerten hétköznap busz hozzá) ami kb 25 perc alatt bevisz a keletibe..

2013. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
A Pécel felőli részére egy időben gyakran jártam, az csendes és elég nyugodt hely, bár elég kihalt is, a házak, telkek többnyire elhanyagoltak, nem láttam rendezett, klasszikus kertvárost arrafelé.
2013. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!