Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden panelszomszéd ilyen?

Minden panelszomszéd ilyen?

Figyelt kérdés

Alattunk egy vénasszony lakik, aki éjjel éled fel. 80 múlt, de állandóan bagózik és éjjel süt-főz, telebüdösíti a lakásunkat és a lépcsőházat is, ablakot nem tudunk nyitni miatta, mert onnan is a bűz árad be, még nyáron sem tudjuk kinyitni éjjel. A konyhában a székével billeg, ahogy feláll és olyan hangosat koppant vele, hogy én nem tudok vagy elaludni, vagy felébredek rá. Kvázi éjfélig nem tudunk tőle nyugodtan aludni, amíg le nem fekszik. Az előbbis is, mintha dobálta volna, a gyomrom is összeugrik, úgy megijedek a hangról. Ajtókat csapkod, kopogós papucsban mászkál éjjel a lakásban a járólapon.

Már gondoltam, hogy feljelentem, de szélső lakás lévén, nincs aki még aláírná a papírt, csak mi halljuk ezeket. Mit tegyek? Már kimerült vagyok nagyon, a kisfiunk miatt korán reggel kelünk és nappal sem tudok így soha pihenni. Lassan összeroppanok, úgy érzem. Adjatok tanácsot!!! Lassan 1 éve áruljuk a lakást, szóval eddig nem sikerült így megszabadulni a vénasszonytól.


2011. nov. 26. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha azt irtad volna hogy egy idős hölgy talán még szimpatikus is lennél és veled éreznék.Még te is megöregedhetsz ugy hogy ne bánsd hisz ő már a második gyerekkorát éli.
2011. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennél még egymilliószor rosszabb szomszédok is vannak...


Az egyetlen jó megoldás szerintem a családi ház, ha mégoly kis faluban is egy mégoly pici földterület, ami csak a tiétek, és rajta egy kicsi ház.

(Ne érts félre, nem gúnyolódom, hanem komolyan így gondolom mindazok után, amit én is megtapasztaltam...)


35n

2011. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolj bele,még rosszabb lenne,ha fölöttetek lakna.Gondolom lakik mellette vagy alatta még valaki írasd alá azzal a papírt.

Esetleg próbáltatok már beszélni vele, erről,esetleg a közös képviselő segítségét kérni?!

De miután beszéltél vele,csináljatok ti is hasonlóan,hangos tuc-tuc zene,ha a kisfiad elég nagy,műanyag kismotorral száguldozzon egész nap a lakásba,kalapáljatok amennyit lehet,tologasd a székeket!

2011. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Klopfold a húst olyankor, amikor tudod, hogy alszik.
2011. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek írnám, ha neked is ezt és még sorolhatnám, hogy miket kellene elviselni és kimerült lenne már az idegrendszered a kialvatlanságtól, lehet már Te sem udvariaskodnál a szavakkal.

A mellettük lakót kérdeztem már, de ők a másik szobában alszanak, szóval nem hallanak semmit.

A közös képviselő a cimborája, talán fizet is neki a mammer, mert az furikázza, mindennap átjár hozzá stb. azt mondta, hogy nem foglalkozik a témával, hát gondolom miért.

Előzör normálisan próbáltam a helyzetet megoldani, a közös képviselőt kértem meg, hogy mégiscsak ők jobban ismerik egymást, tudja hogy kell beszélni a mammerral, de ezen is megsértődött a vénasszony, hogy másnak mit teregetem ki a dolgokat. Akkor mondtam, hogy megragadom az alkalmat, ha már szóba került a gond, akkor meg tagadott mindent. Szóval a klasszikus helyzet, biztos más az. De már lassan egy éve nem lakik senki felettünk és már annyira ismeretm a szokásait, hogy kizárt hogy más lenne, a szagokról meg ne is beszéljek. A felettünk lakók is szenvedtek tőle.

2011. nov. 27. 08:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha falura mennénk, akkor kellene 2 autó, annyi pénzünk meg nincs és én meg is őrülnék, abban a nyugis környezetben, már megszoktam a nagyvárost. Laktam gyerekkoromban kertesházban, a város szélén, borzasztó volt ott gyereknek lenni. Hát igen, ha kétszer ennyi pénzünk lenne, meg lehetne oldani a helyzetet és nem egy panelban szagolnánk egy vénasszonyt és nem lenne gyomorgörcsöm éjjelente és nem virrasztanék feleslegesen 2-3 órákat alvás helyett.
2011. nov. 27. 08:55
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem lenne gyomorgörcsöm éjjelente és nem virrasztanék feleslegesen 2-3 órákat alvás helyett."


Ha ennyire drámaian éled meg azt a dolgot, akkor tényleg nem a ti helyetek ez a ház... De ha a kertest utálod, csak társas marad, és ott MINDIG vannak nehéz emberek...


Akkor?

2011. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

előbb-utóbb úgyis meghal, csak győzd kivárni.


egyébként is szeretek itt élni a nagyvárosban, a panelban,, nekem is vannak elég érdekes szomszédaim, de mivel én még csak 24 vagyok, ők meg már több mint 70, ezért nem aggódok annyira.

2011. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ha kertesben laknál,sajnos ott is lenne szemét szomszéd,pl.megmérgezi a kedvenceidet.Vagy ha fűrészelsz napközbe át kiabál,hogy pont most kell?STB.mindegy hol élsz,és laksz.
2011. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként ezelőtt is panelban laktam 11 évig egy ugyan ilyen lakásban és soha semmi gondom nem volt, de most annyira ki vagyok már készülve.

Ma hallottam vissza, hogy a múltkor amikor hajnal 2-től 5-ig iszonyat dübörgések hallatszódtak fel és persze nem aludtunk tőle, állítólag részegen valamilyen létrára mászott fel a lakásában és onnan esett le és el is tört egy bordája is. Épp a lánya nála volt, de az is elment szállodába, mert állítólag nem tudta elviselni, amit művel az anyja. Hááát. Elég bizarr, de valami biztos nem kóser a mammernál. Remélem részegen, éjjel főzés közben nem fog elaludni, esetleg bagóval a szájában és felgyújtja a házat. Pár éve majdnem sikerült neki, akkor a konyharuhája kapott lángra, szintén egy éjszakai főzése alkalmával, egy hétig érződött még nálunk is az égett szag a lakásban.

2011. nov. 28. 21:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!