Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden panelházba sz*r lift van?

Minden panelházba sz*r lift van?

Figyelt kérdés
Ahol én lakok ilyen van: [link] teljesen így néz ki csak nem ezüst hanem piros színű. Kívülről jónak,meg modernek néz ki de amúgy meg nagyon sz*r,a ajtó amikor nyílik vagy csukódik nyikorog,sokszor úgy megy fel hogy elindul,és minden két emelet között megáll pár másodpercre(ilyenkor azt lehet hinni hogy bent ragadsz)a vészcsengő gomb NEM működik,valami olyat mond ha megnyomom hogy az "Ön egyenleg felhasználási ideje lejárt,töltse fel egyenlegét",a lift márkája Dover.Minden panelba ilyen sz*r van?
2011. nov. 26. 23:59
 1/9 A kérdező kommentje:
ja,és 10 emeletes panelba lakok.
2011. nov. 27. 00:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Jujj, nalunk sokkal szarabb :-D

Mondjuk legalabb megbízható.

2011. nov. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk felújították.
2011. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A liftet karban kéne tartani. Szóval ha legközelebb megkérdezik, hogy emeljék-e a közös költséget, és te azt mondod nem, akkor gondolj arra, hogy azzal a nem-el a lift felújításra is nemet mondtál!
2011. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem minden panelban van szar lift. a mienkben egyáltalán nincs
2011. nov. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én pontosan 10 éve lakok panelban de bevallom ez idő alatt még soha nem használtam a liftet. Az elsőre felmegyek gyalog inkább, minthogy a liftet várjam. (Ennek ellenére ugyanúgy fizetnem kell rá a semmiért.)

Majd ha nyugdíjas koromban is itt fogok lakni és járókerettel fogok járni, akkor lehet hogy fogom használni.

Így fogalmam sincs, hogy milyen állapotú lehet. Mivel a lépcsőház is tele van szeméttel, csótányokkal, kutyaürülékkel, időnként csövesekkel és iszonyú bűz van, feltételezem a lift sem lehet különb.

2011. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lift nem rég lett felújítva,régen olyan volt hogy neked kellet kinyitni,becsukni az ajtót. Ez a lift olyan 1 és fél éves,nagyon jó állapotba van,még beszél is olyat hogy Pl. 8.emelet,ajtó nyíl,ajtó zár...stb viszont már vagy 3 hónapja nem jöttek a karbantartók és azóta ilyen sz*r. 3 évvel ezelőtt volt ilyen kölcség emeléses dolog direkt a lift miatt,kb 1 év jöttek rendszeresen a szakik ellenőrizni de mostmár nem jönnek :S
2011. nov. 27. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
25 évig éltem egy tízemeletes házban (alagútzsalus, nem panel). Két felvonó van benne, mindkét 6 személyes + az egyik bútorszállításra is alkalmas. Emlékeim szerint az áramszüneteken kívül csak egyszer volt olyan, hogy nem voltak üzemképesek: amikor cserélték a vezérlést (a belső panelt és az emeleteken található hívópanelokat). Mondjuk rendszeresen karban vannak tartva (szüleim még ott élnek és gyakran használom még őket). Klasszikus Ganz felvonók, önműködő ajtókkal (tehát az aknaajtót sem kell kézzel nyitni). A házat 1981-ben adták át, tehát 30 éves lesz most decemberben. Ezekben is van ez a mobiltelefon alapú vészhívó, de még sosem használtam.
2011. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk még az a lift van, amit 63ban, a ház építésekor beletettek.

az aknaajtó kézzel nyílik, a belső ajtó pedig egy üveges 2 szárnyú kis faajtó.

eddig sosem volt vele komolyabb baj. néha bedöglik, de mindig jön a szerelő. benne még nem ragadt senki.


kicsit talán bánnám is ha kicserélnék, mert nagyon megszoktam, van egy hangulata :)

2011. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!