Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a gerenda...

Kinek mi a véleménye a gerendaházakról? A könnyűszerkezetesre gondoltam ugyanolyan jó minta normális tégla ház?

Figyelt kérdés
Nincs házunk és abban gondolkodunk,h jóval olcsóbb egy ilyen ház mint egy sima amit még felújítani kell,vagy átalakítani.Tapasztalat?Árak esetleg?
2009. máj. 14. 14:55
 1/6 anonim válasza:

Teljesen rendben vannak. A mienk tavaly készült el. Nagyon jók. A mi főépítészünk szokta mondogatni, hogy amikor megkérdezik a téglához ragaszkodókat, hogy miért tégla, azt szokták az emberek érvként mondani, hogy csak.

Na meg persze az észvesztő hülyeségeiket, hogy a könnyűszerkezetes falát át lehet vágni fűrésszel, meg hasonló ökörségek. Mintha nem lehetnek bárhova bejutni az ajtón, meg az ablakon. Viccet félretéve.

A konfortérzeted egy könnyűszerkezetesben fantasztikus. Most már nagyon jó ugyanis a technologia.

A hőtartása bámulatos. Egyszerűen utánozhatatlan.

Nagyon csinosan alakítható, minden épületformát tudnak vele.

Egyre több építőiparban dolgozó ( ács, de még a kőműves is, az pedig nagy szó hidd el) épít, illetve építtet saját részre ilyet.

Egyenlőre olcsóbb, mint a tégla.

Hosszú az élettartama. ( Az unokád úgysem ebben akar majd lakni, és a mai világban mivel hőtérképpen kell árulni kötelezően a lakásokat házakat , ezeknek nagyon jó adataik lesznek)

Én nagyon meg vagyok elégedve a miénkkel Jó volt a kivitelezőnk is.

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.Egy hozzávetőleges árat tudsz nekem mondani?Pl:Kb mire ti beköltöztetek mennyi lett a vége,értem ez alatt a teljes házat.
2009. máj. 14. 15:13
 3/6 anonim válasza:

Igen. A ház hasznos alapterülete 86,6 négyzetméter. Szombathelyen lakunk. ( LAKI INVEST) Ők Szombathelyiek.

14 millió forint lett a végösszeg.

Ebben nincs benne a hitelbírálat, a közjegyzői díj, az értékbecslések ( banki költségek) , a térképre helyezés( földhivatali díjak), és a telek költségei.

Kivitelező válogatja. Létezik ettől olcsóbb is.

Nagyon dícsérik a NOVODOM céget is, mint kivitelezőt. Ők országosak.

De a neten több kivitelezőt is találsz. Figyelj rá, hogy rendelkezzen ÉMI engedéllyel. Ez a technologiai fokmérő.

Az általam említett árról tudni kell, hogy fehér nyilászáróink vannak. Bramac duna cserép. Az ár 12 négyzetméteres teraszt és 14 négyzetméteres gépkocsibeállót, 8 négyzetméteres járdát tartalmaz szürke térkövezéssel.

Az árak azóta kissé felmentek. A házunk jelen árkalkulációval 15,5 millió forint most.

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!:):)
2009. máj. 15. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkodtunk, majd 4 hónapot mire döntést hoztunk. Magyar cég, vagy külföldi, nagymúltú. Mikor mindenen átrágtuk magunkat, kiderült, miért drágább a külföldi. Műszaki tartalomban alapban többet adtak. Volt szigetelt födém, ami állítólag a tűzzárás és a szigetelés miatt is fontos, meg nekünk is jól jött a használható padlás. És volt még pár ilyen dolog. Inkább a nyugodt életet választottuk és a valamivel drágább, de megbízható anyagot. Ez a Hartl Haus volt, földszintes ház, valamivel több mint 100 nm, garázs, és 23 millió volt. A tervezőjük lassú volt, kukacos, de magáról a cégről, kivitelező csapatról, meg osztrák munkatársaikról, akikkel találkoztunk, csak jókat tudok mondani. Ott már régóta EU van, ez látszik a munkájukon.
2010. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első kifejtené bővebben ezt a mondatot?: "A konfortérzeted egy könnyűszerkezetesben fantasztikus. " Gondolkodom milyen házat építsünk...
2012. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!