Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet valamivel ragasztani a...

Lehet valamivel ragasztani a lyukas konvektort?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap felfedeztünk a konvektorunkon egy apró(gombostűnyi lyukat). Férjem megnézte sprayvel nem szivárog a gáz. Szénmonoxid riasztónk is van. És egyébként tökéletesen működik Persze tisztában vagyok vele hogy le kell cserélni, de sajnos ez anyagi okok miatt csak a nyáron lehetséges. Kérdésem az lenne létezik e valamilyen ragasztó, vagy tömítőanyag ami erre jó. Természetesen tudom hogy szakembert kellene kérdeznem, de sajnos most tényleg nagyon szűkös az anyagi keretünk, és ő sem jön ingyen:-((( Kérlek ha hallottatok ilyenről írjatok nekem. Előre is köszönöm.
2011. dec. 5. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hát azért ezt gondoljátok át. A lyukon nem szén-monoxid szivároghat, hanem gáz, ami robbanásveszélyes. Szerintem ezzel nem szabad szórakozni, kevés pénz ide vagy oda, az életetek többet ér.
2011. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gáz nem szivároghat, -ha működik a konvektor- mert az az égéstér, max. égéstermék szivároghat, de egy gombostűnyi lyuk nem okoz életveszélyt!


Én felbővíteném a lyukat és egy csavart hajtanék bele.

2011. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez is megteszi a cseréig:

[link]

2011. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kétkomponensű ragasztóval, pl. epokit

[link]

2011. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szabikaaa ***** válasza:
Lehet ragasztani, úgynevezett kemenceragasztóval. Ha az égőtér van kilyukadva, azt meg lehet ezzel ragasztani végleges megoldásként. Ha gyártéstechnológiai okokból jött szét, lyukadt ki, lehet ragasztani. De ha elégett, mert olyan sokat ment már, akkor érdemesebb cserélni. FÉG-hez minden (még tűztér is !!) beszerezhető, nem kell az egész konvektort cserélni !!!
2011. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!