Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eladnátok a házatokat, ha már...

Eladnátok a házatokat, ha már irreális lenne a törlesztőtök?

Figyelt kérdés
2 kicsink van, albérlebe mennénk.Nagyon megvisel már ez a bizonytalanság.50 m2-ért fizetünk 130 ezret.Félek, hogy nem bírnánk később másik házat venni.Normális albélet sincs a városban.Még bírjuk fizetni, de kérdés meddig nő a htielünk, és akkor már nem jönnénk ki 0-ra sem.
2011. dec. 7. 14:32
1 2 3
 1/28 anonim válasza:

Hát mi ugyanebben a helyzetben vagyunk irtó magas a törlesztő de végtörleszteni nem tudunk mert nem felelünk meg a feltételeknek.

Eladnánk, hirdetve is van, de nem vesz a kutya se házat manapság...(pedig ez egy újszerű (4 éves), viszonylag nagy, modern lakás)

2011. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Bizonytalanságból bizonytalanságba menni a legrosszabb!

Én nem adnám el. Nem tudom, hány pár száz évetek - amikre adják a csodás hiteleket - van még a hitel végéből, de az ingatlanpiac a béka segge alatt van.

Pont most nézegettem lakásokat. 60 m2-t árulnak 10 milláért Pesten. Jelenleg mi vidéken lakunk albiba. Gondolkoztunk, hogy veszünk itt egy lakást, mivel jelenleg egy 60m2-t adnak 5-6 milláért.

Csak nekem eszem ágában sincs itt megöregedni, "falun".

2011. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Nagy dilemma lenne az biztos.

Nekünk is most 125 ezer a részletünk, még tudjuk fizetni. De ha még megy feljebb, akkor nem tudom mi lesz.

Azt gondolom, hogy amíg bírjátok fizetni ne adjátok el, mert most nem kapnátok érte annyit amennyit ér.

2011. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Amúgy mi külföldön éltünk 12 évig. Ott vettünk nagy nehezen 5 év után egy lakást (45 m2, főváros), amit tavaly eladtunk átszámítva 12 millióért. 'Eredeti értéke', amennyiért vettük: 16 millió.
2011. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ezen mi is sokat gondolkodtunk,de most elég nyomott áron mennek az ingatlanok, nem kapnánk annyit érte, amennyiért érdemes lenne eladni.

Mi most igénybe vesszük ezt a rögzített árfolyamos dolgot, aztán majd 3 év múlva meglátjuk...

2011. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
15 év vanmég.Végtörleszteni nem tudunk, csak ha eladjuk,annyiért, amenni 180Ft-on a tartozásunk, elég húzos,de hátha.Viszont ma jött volna az ingatlanos fotózni,én meg annyira kiborultam ettől, hogy lemondtam.Azt hittem egyszer majd azért jönmajd, hogy nagyobba költözzünk.Nem a bizonytalanságba.
2011. dec. 7. 14:43
 7/28 anonim válasza:

az első vagyok...ja mi nem úgy álltunk/ állunk hogy ezt mérlegeljük hogy az értéke alatt mennyivel kelne el vagy hogy most mekkorát bukunk rajta hanem úgy állunk hogy konkrétan NINCS mihez nyúlni hó végén ha fizetjük. SEMMIRE nem jut pénz, kajára épphogycsak.

Ha még megéltek a törlesztő mellett (meghúzva a nadrágszíjat) akkor persze ne adjátok el hiszen valóban ára alatt menne csak el ( ha elmegy egyáltalán).

De mi ezen a ponton már túlvagyunk sajnos.

2011. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj kedves kérdező, hogy azonnal nem tudod eladni. Mármint értsd úgy, hogy jelenleg egy lakást eladni 1 éven belül szinte LEHETETLEN! Senki nem vesz házat. Mindenki inkább albérletben lakik, mert úgy még tud innen majd 'menekülni'! ÉS ez nem túlzás, így van ... rettentő nagy a kivándorlás hazánkból, csak erről senki sem cikkezik és a többi.. de ez egy másik téma.


Attól még nyugodtan lehet a házatok az interneten. Mire eladjátok, lehet - némi nagy túlzással -, hogy törleszteni is tudjátok biztonságosan.

Mindenki arra vágyik az életében, hogy saját háza legyen. TI pedig ott vagytok benne. Ez a legrosszabb .. hogy lehet nem sokáig. Vagy ezért .. vagy azért!

2011. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

3. vagyok

130-at fizettek még 15 évig? Mennyit vetettek fel? ÉS mennyiről indult? Ha nem vagyok túl indiszkrét.

2011. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Áldom a jószerencsét, hogy még mielőtt ennyire megugrottak a törlesztők, el tudtuk adni a lakásunkat és nem ugrottunk még egy devizahitelbe bele!


Egy cseppet sem irigyellek titeket, de ezt csak ti tudjátok eldönteni. Ha tovább nő a hiteletek meddig tudjátok még fizetni? Bekövetkezhet az, hogy viszi a bank a házat? "Rendes" árfolyamon fogja elszámolni a tartozást, lehet, hogy örülnél ha 0-ra kijöttök belőle... Akkor szerintem nincs kérdés. Számoljátok ki, hogy mi az a minimum összeg, amennyiért el tudjátok adni a házat és áruljátok SOS. És reménykedjetek, hogy elkel, de azt tudnotok kell, hogy rengeteg az eladó ingatlan és a többség jóval áron alul van.

2011. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!