Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladék gyűjtők!...

Szelektív hulladék gyűjtők! Tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

1.) Befőttes üvegek: papír és kupak nélkül belerakhatóak az üveg gyűjtőbe?(kimosva, lecsöpögtetve)

Ezen üvegek kupakjai (színesek is, egyszínűek is:feketék,fehérek) fém hulladéknak számítanak?

2.) Eltört, megrepedt műanyag mosólavor, konyhai keverőtál mehet a műanyagok közé?(nem tudjuk 'felaprítani', és elég nagy..)


2011. dec. 9. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A befőttes üveget,nagy ritkán dobom ki, de ha igen, én bele szoktam dobni az üveg gyűjtőbe,tető nélkül, az megy a fémesbe,én lehet lusta vagyok, de a papírt nem szoktam leáztatni róla.-ahogy a pezsgős, boros üvegről sem. Lehet le kéne?

A műanyag lavór szerintem nem fér bele, legalábbis nálunk ilyen pici kerek lyuk van a műanyag gyűjtő tetején.

2011. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A befottes uveget az uveghez, lehet cimkes, a tetot es a kupakot a femhez. A muanyaghoz szerintem csak a tiszta muanyag flakonokat lehet, nalunk ra is van irva, hogy csak vizes, uditos lehet, olajos flakont es nejlon taskakat nem lehet. Az egyeb muanyag megy a szemetbe.
2011. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

OK! Köszi! Már szét is lettek zúzva d.u. az üvegek, végül mindennek megtaláltuk a helyét!:)

Köszi a válaszokat!

2011. dec. 9. 21:03
 4/4 anonim válasza:
a címkét nem kötelező leáztatni róla, mert van rá külön eljárás az újrahasznosítás során.
2013. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!