Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » MIKA-6 típusú parapetes...

Bandi bácsi kérdése:

MIKA-6 típusú parapetes minikazán képes rendesen befűteni egy 50nm-es (130 légköbméteres) salakbeton paneles lakást?

Figyelt kérdés
Akinek van már tapasztalata lécci válaszoljon!
2011. dec. 11. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj fel a weboldalukra. Ők tudnak rá válaszolni. Ha jól olvastam ingyen házhoz mennek felmérni a terepet és tanácsot adni.


Egyébként nekem is tetszik ez a kis készülék, nagyon ötletes. Eddig milyen fűtés volt ott ahová szeretnéd?


Egyébként az a baj, hogy ez a készülék 6kW. Nem túl sok.

A legnagyobb teljesítményű konvektor is pont ekkora. Vagyis 6KW-ra szerintem picit sok az 50 négyzetméter.

2011. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig a szobákban 1-1 Promontor 30-as (teljesítményét csak saccolni tudom, aki tudja árulja el nekem), a konyhában (számomra)ismeretlen típusú, öntöttvas égésterű és a fürdöben egy Calor II fali hősugárzó
2011. dec. 12. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:

08:56-os vagyok.


Promontor 30-as 3000kcal/h vagyis: 3,5 kW

Calor 2: 2,5 kW

Az öntöttvas égésterű konvektor ha 2 tagos akkor: 3,3kW

Ha 3 tagos akkor: 4,3 kW

2011. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A konyhai 2 tagos és Onix típúsú. Ezt nem tudod ki gyártotta? A Promontorokat én úgy tudom, hogy a Lampart.
2011. dec. 12. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, Promontor=Lampart.

Onix pedig Fég termék.


És akkor mi lesz a döntés MIKA ügyben? Érdekelne majd, hogy ha kialakításra kerül, hogy beválik-e.


Egyébként jómagam gázszerelő vagyok, így minden új érdekel.

2011. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 vizgazfutes ***** válasza:

Én szereltem már ilyet hasonló méretű lakásba...


A tulaj erősködött, hogy jó lesz, én már kezdetektől fogva mondtam, hogy egy készülék kevés lesz... És ahogy hallottam igazam is lett :S

2012. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Elnézést az off-ért, de szeretném megkérdezni, hogy végül be lett szerelve a minikazán? Mik a tapasztalatok, befüti az 50 nm-ert? válaszát előre is köszönöm.
2012. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/7-nek: igen, be lett szerelve a parapetkazán, de igazi tapasztalat még nincs, a télen nem laktunk még ott így csak takarékos üzemmódban működött, mert a lakás felújítás alatt áll.
2012. máj. 28. 17:37
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező, engem is érdekelne, bevált-e...azóta biztos van tapasztalat. Köszönöm!
2014. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy 1 készülék elég-e. Nekem 47 nm.
2022. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!