Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen festékkel festik a...

Milyen festékkel festik a villanyoszlopokat, hogy olyan időtállók?

Figyelt kérdés
Otthon meg képtelen az ember rendben tartani a vasból készült "szerelvényeit".
2011. dec. 18. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Forró (kb 350-400C)olvadt Horgany (cink) fürdőbe merítéssel lehet a legjobb korrozió ellenálló bevonatot képezni,illetve még hasonló eljárás a galvanizálás amikor cink elektrolitos fürdőben elektromosság segítségével a cink kicsapódik a vasra a cink elektrolitból.

A festés az sosem tartós,5-10 év és lepereg simán a bevonat,főleg ha a nedvesség ,forróság stb környezeti/természeti hatások állandóan terhelik.

2011. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 komponensűvel mivel az a legtartósabb (olyan mint a kocsikon).
2011. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyárilag hordták rá valamelyik módon, mert festeni még nem láttam a sok év alatt. A szomszédom hozzájutott az általuk használt festékhez, de az közel sem volt annyira tartós. Gondolom javításokra használják, mert ugyanolyan színe volt, mint az oszlopé. Marad az örökös festegetés v. inkább festetés. Amíg én festegettem, úgy kopott le, amióta festő, lepattog.

Köszönöm szépen a válaszotokat.

2011. dec. 19. 19:40
 4/5 anonim válasza:

A mi kovácsolt vas kerítésünket szinterezték, ez tartósabb, mint bármilyen festés.

[link]

2012. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, "áttanulmányozom".
2012. jan. 7. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!