Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül vidéken egy kb...

Mennyibe kerül vidéken egy kb 80-90 m2-es ház felépítése?

Figyelt kérdés
Békés megyében lakom, egy nagyközségben, házat szeretnék építtetni (nem könnyűszerkezeteset). Kb. 80-90 m2 elég lenne.
2011. dec. 30. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
15milla
2011. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És még valami 3 éve építkeztem ha érdekel valami csak kérdezz
2011. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Uhh... Olyan sok? Olvastam itt 107 m2-est 13,5 millióért. Te is békési vagy? És a 15 millióba mi tartozik bele? Csak tető alá hozás, vagy nyílászáró, víz gáz fűtés...stb? Köszönöm a válaszod!
2011. dec. 30. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bács kiskun megyei vagyok.Saccra írtam.De ha érdekel leírom pontosan mi mennyibe került nekem.
2011. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt nagyon szépen megköszönném. Az érdekelne, hogy mennyibe kerül kb csak a ház felépítése, és mennyi ami utána jön, burkolás, nyílászárók, stb. Nagyon kedves vagy, nagyon köszönöm!
2011. dec. 30. 18:02
 6/9 anonim válasza:

m2-enként általában 200e. Ft-ot szoktak számolni. De manapság nem éremes házat építeni. Potom pénzért vehetsz eladó, árverezés alatt lévő házakat, amikből kis felújítással varázsolhatsz gyönyörű családias környezetet :)

Mi most költözünk anyukámmal kb. 11 millióért vettünk egy óriási házat falun.( 170 m2 körül van plusz melléképületek.)

Ezt úgy 30 millióból építették fel félig, de közben csődbe ment az ürge.

Amúgy minden anyag drágul viszont az ingatlan piac nem megy, kevesen vesznek házat az embereknek nincs pénzük. Ezért lehet most ilyen olcsón házat venni :)

Csak ajánlani tudom. Am jóval kevesebb munkával megússzátok :)

Ez is

2011. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ott számoltam el magam hogy mikor megvettem a téglát faanyagot cserepet(nagyon jó állapotú használt cserép)nyílászárókat azt hittem a nagyján már túl vagyok.Utólag derült ki hogy ezeknek az ára egyharmad része az össz költségeknek.A telket úgy örököltem felénk kb 800ezerft.Állt rajta egy 30nm es lepukkant parasztház ezt akartam felújítani és hozzátoldani 60nm ert.Elkészült az alap felhúzták a falakat kész lett a tető a régi ház teteje is fel lett újítva.Kész lett a szerelő beton is.Ekkor volt kb ha jól emlékszem anyag mukadíj 4.8 millió.Ebbe benne voltak a nyílászárók is.Aztán jött a központi és a vízszerelés anyag 450ezer plusz kazán 150ezer munkadíj kb 300ezer lett volna ha a vízszerelő nem a szomszédom így egy százasból megúsztam.Villany anyag és munkadíj 350ezer.Aztán a vakolás volt kívül belül anyag 250 ezer mukadíjra pontosan nem emlékszem de az biztos hogy 1500 ért csinálták nm ét.Burkolás szintén 1500 nm e.Aztán glettelés festés kb 300ezer lett volna a munkadíj de egy ismerős megcsinálta 110 ért az anyagárra már nem emlékszem.A lamináltat én raktam le és még egy csomó mindent én csináltam a végeredmény 9 milla.Ehez add hozzá a telekárat plusz az összes közmű bennt volt ez kb még 3-4 száz az álltalam megcsinált dolgok munkadíja kb 1milla.
2011. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit még kihagytam engedélyek tömkelege és csúszópénz mindenhova és tényleg olcsóbban megúsznád egy használt házzal.
2011. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek. Azért gondolkoztam építésben, mert már vettem egy telket, és itt ahol én lakom, nem nagyon vannak olyan házak eladók, amiket érdemes lenne megvenni, ami van, azt meg nem éri meg, mert többe kerülne megvenni és felújítani, mint építeni. De akkor várok, hátha jobb lesz a helyzet. :)
2012. jan. 3. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!