Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak?

Bombike123 kérdése:

Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés
Spórolási ötleteket tud valaki javasolni? Így is eléggé spórolok,pl kozüzemen, kivéve a fűtésen, de a 60.000ftos gázszámla elkeserítő. Mindez egy hónapra egy 52 nm-es panelban. És 22 fok körül van bent. A gyerkőc miatt muszály fűteni. Ötleteket várok egyéb spórolásra is. Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. dec. 31. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

-> Minden nem használt elektromos eszközt kihúzok, hogy ne fogyasszon felesleges áramot. Energiatakarékos égőket vettem mindenhová. Ezt a kérdést én tettem fel, hihetetlen a változás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__235615..

-> Füzetben vezetem a kiadásainkat, így jobban látom az esetleges felesleges dolgokat.

-> Listával megyek bevásárolni és csak azt veszem meg ami a listán szerepel.

-> Előre átgondolom, hogy milyen ételeket fogok főzni a következő hónapban. (olcsó és finom)

-> Minden nap végén perselybe dobom a pénztárcámba lévő aprót, észre sem lehet venni a hiányát (Én csak az 5,10,20,50 Ft-ot, a 100,200 Ft már feltünne). 3 hónap alatt 10.000Ft jött össze.

-> Eladtam minden olyan dolgot, amit nem használunk, felesleges. Pl. használaton kívüli nyomtató, spotlámpatest, gyerekjáték amit már nem használunk, kinőtt gyerekruhák, videólejátszó, régi számítógép...stb. Van ami csak pár 100 Ft-ért kelt el, de sok kicsi sokra megy. :-) Ajánlom a jofogas.hu-t és az expressz.hu-t, ezek ingyenesek.

-> A drága tisztítószereket helyett hipót és ecetet használok, esetleg sósavat.

-> Az autót csak akkor használom, ha nagyon muszáj, próbálom "összevárni" a fuvarokat.

-> Olcsóbb telefonelőfizetésre váltottam, csökkentettem a hívások számát.

-> Nem veszek újságot, az interneten tájékozódok.

-> Mi fával fűtünk, éjszakánként kb. 2-3 fokkal hűvösebb szokott lenni. A gázszámlán is meglátszana a csökkenés, ha éjszakánként "csak" 20 fok lenne.


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe, remélem segítettem! Boldog újévet kívánok nektek! :-)

2011. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Írtál 1-2 új ötletet. Neked is Boldog új Évet.

2011. dec. 31. 14:15
 3/6 A kérdező kommentje:

Végigolvastam. És nagyon szuper dolog. Ügyes vagy. Nekem a villanyom 7000 körül van, ezt sokallom, ezen is próbálok valahogy változtatni, hátha sikerül.

A fűtéssel csak pár gondom van. Egyrészt valami nem stimmel...Mert 30 fokon van a termosztát, a hő nem megy 22 fok fölé, ha meg leveszem, aztán fel, lehet több gáz elmegy, mire visszamelegíti a lakást 22 fokra.

2011. dec. 31. 14:30
 4/6 zkriszti3 ***** válasza:
79%
A fürdővizet, mosóvizet felfogom ezzel öntöm le a wc-t . Mindenhol energiatakarékos izzó van. Éjszaka csak a hűtőben van áram.Ha családi házban laknék a téli időszakra kihúznám azt is ,mint gyerekkoromban.
2011. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%

Az alap élelmiszerekből (rizs, liszt, lekvár, tészta, tojás, néhány fűszer, cukor, olaj, margarin, só, mustár, párizsi, kenyér) a legolcsóbbat. Krumpli, hagyma zsákos. Néhány konyhai eszköz, nem kell túlbonyolítani de ezek tartósak legyenek! Váltsál Clubkártyát, Supershop, stb kártyát észrevétlenül is kedvezményekhez jutsz! Persze nem minddel kell élni! :) Élelmiszert kajajegyre vegyél. Vizet igyál, a csapból. Az ecet is jó tisztítószer ;) Illetve a 30fokos mosás is jó megoldás. A hűtőt télire ki lehet tenni az erkélyre, teraszra :) Kevés elektronikus eszközt kell üzemeltetni, azt is kihúzni. Nálunk is energiatakarékosak az izzók.:)))

Ha kártyás a telefonod, nem kell havi díjat fizetni, a facebook is ingyen volt, és ha lemegy a pénzed marad a vh :( Nem járok el, nem festem magam (de azt is meg lehet oldani 100-asból elég olcsón). Innen vagy a tescoból nagy kiszerelésű szappan, tusfürdő, sampon, wc-papír, zsepi. A legolcsóbb is jó. Nem kell túl dekorálni a lakást. Keressük, figyeljük a reklámújságok akcióit! Bár mi nálunk, a reklámújságok is a tűzön végzik...:) Olvasójegy? a gyerkőcnek is lehet jó, ha a könyvtárból kölcsönöztök könyvet, így nem kell rá sokat költeni, illetve te is kölcsönözhetsz regényeket, varró könyveket, barkácsoló könyveket, szakács könyveket, újságokat stb. Olcsó ételek receptjeit itt a neten is megtalálod(főleg a tészták, zöldséges, gyümölcsös ételek az olcsók). Járj többet a piacra, főleg egy-kettő fele, így olcsóbban vásárolhatsz. A tescoban leakciózott zöldségeket, gyümölcsöket, tejtermékeket, és húsféléket (sárga címkés) figyeld. Ruhákból nem kell mindig új, lehet jó a turis is. Az ember azt hinné a 100Ft/db árasban már ócskaságok vannak, pedig nem mind az! Szét kell nézni, az akciókat figyelni, és okoskodni...:) Járj többet gyalogj, sétálj ha teheted. Válogass a szolgáltatók között, a biztosítók között.

Sok sikert! Kisebb kiadásokban bővelkedő boldog új évet!

2011. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A hűtőt sajnos nem tudom megoldani, hogy kihúzzam, mert nincsen erkélyem.Azt levettem a legalacsonyabb hőfokra, de így 2 nap alatt mindenem megromlott. A tescot, lidlt részesítem én is előnyben, de a sárga cimkés nem nagyon juön be mindig, van, hogy a nem akciós olcsóbb, mint a sárga cimkés, persze nem ugyanaz a márka. Én általában 50 fok körül mostam, de sok gyerekruha így is foltos marad. A vizet sajnos nem tudom felfogni. Viszont a fűtés szezon végével mire mosogatáshoz megmelegszik a víz, addigra sok liter víz, és gáz is elmegy. Ekkor a tűzhelyen szoktam vizet melegíteni. Igazából csak a lányom és én vagyunk, így nem kell belőle sok. Fürdésnél mi együtt fürdünk, de ez már lehet nem jó ötlet a fejlődés szempontjából. Nem egészen 2 és fél éves.
2012. jan. 1. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!