Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelházakban a szellőzőventil...

Panelházakban a szellőzőventilátorokat hol lehet bekapcsolni?

Figyelt kérdés
4 emeletes panelban lakom, szellőzőkürtő van a WC-ben és a fürdőszobában is. Amikor ideköltöztünk, akkor volt, hogy be volt kapcsolva a szellőzőventilátor, éreztem a légáramot és a búgást is hallottam. Ezek a tetőn vannak elhelyezve. Ki tudja (és honnan) bekapcsolni őket?
2012. jan. 2. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szegeden) a legfelső szinten az "A" lépcsőházi villanyóraszekrényben van a Főkapcsolódoboz, de a vezérlés/időkapcsoló az alagsori kapcsolóhelyiségben van
2012. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én valamikor 10 emeletes panelházakon dolgoztam,ott nem volt kapcsoló sem ,mert az első pillanattól kezdve menniük kellett a ventillátoroknak ,életük végéig 24 órában,és ha megállt akkor ki kellett cserélni egy újra,és soha nem szabadott őket leállítani
2012. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Néha olyan nagy gőz keletkezik a fürdőszobában, hogy jó lenne, ha ez a minimális kis szellőzés működne. Egyébként Pécsett lakom.
2012. jan. 2. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Eredetileg valóban állandó üzemben voltak ezek a ventillátorok, aztán ahogy jött a válságosabb időszak-energiaár-emelések, úgy kezdték szakaszos működésre átalakíttatni az elszívókat a lakóközösségek. El is kezdtek penészedni a fürdőszobák!
2012. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát itt annyira szakaszos, hogy soha sem megy. :( Legalábbis azóta a 10 évvel ezelőtti eset óta egyszer sem hallottam, pedig tényleg nagyon nedves a fürdő emiatt.
2012. jan. 2. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben még az is jobb megoldás, ha leszerelik az elszívót a tetőről, mert akkor legalább természetes-gravitációs úton tud szellőzni a strang.
2012. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a gondnok egyre többet lekapcsolja, állítólag takarékossági szempontok miatt, itt is áll a gőz.
2012. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!