Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon fontos vízóra kérdés? SOS

Nagyon fontos vízóra kérdés? SOS

Figyelt kérdés
Albérletben élünk hárman, 2 felnőtt 1 baba. A házunk 2 kis utcát, azaz zugot fog közre, mögöttünk van még kettő. Nos mindhárom háznál hatalmas az óra szerinti vízfogyasztás. Mi 3an 13-19m3 vizet fogyasztunk, mögöttünk édesanyám egymaga 8-10m3 vizet, az ő szomszédjában 4en laknak ők pedig 10-15m3 fogyasztanak állítólagosan úgy, hogy ott egyedül nincs csatorna. A probléma a következő. Eleinte, mikor ideköltöztünk 6-8m3 víz ment el óra szerint, majd közvetlenül előttünk elkezdtek egy szennyvízátemelő árkot kialakítani. Nos azóta mindhárom háznak sokszorosára növekedett a vízfogyasztása. Az órák több mint 10 évesek elmúltak, ha bemegyek reklamálni, azt mondják hiteles és tizenezreket fizetek csak a vízre.Szerintük semmi köze nincs az árok kialakításához. Kérdezem én, ha heti 2-3x mosok, vödörnyi vízben mosogatok, minden este zuhanyzunk, hogyan megy el télen is nyáron is ennyi víz? Nyáron medencézett a kicsi, akkor is ennyi volt. Mit tehetek, hova forduljak? Ha jól tudom 5-6 évente kötelező lenne az óra cseréje, de ezt leírva nem találtam meg sehol sem. Engem csak elküldenek, hogy az óra hiteles, fogyasztás nélkül nem megy, akkor ennyi a használat. Anyósomék fél faluval arrébb 6an laknak, ott max. 10 m3 a fogyasztás nekünk meg min. 13? Segítsetek, nem bírok már ennyit kifizetni!
2012. jan. 4. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

5 (6?) évente van kötelező vizóracsere,nekem is épp most volt ősszel


menjetek be együtt,ilyen nincs


anyám mosómedvét játszik (napi 2 adag ruha,mossa a tisztát is ha koszos nincs),öcsém telekád vizben fürdik minden este,mi zuhany minden nap,nyáron locsolunk,kocsit mosunk,kismedence,folyó vizben mosogatás,és igy 8m3 az átlagfogyasztás

2012. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vizmüvek honlapján megtalálod a törvényt a vizóra cserére. iGEN 10 ÉVES ÓRA MÁR LEJÁRT A HITELESITÉS-
2012. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom, de NEM találom egyik szabályban sem a kötelező vízóra cserét. Azzal küldenek el minden hónapban, hogy az óra hiteles.
2012. jan. 4. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:

mindegyik főmérő???

mert ha sorosan vannak kötve :((

2012. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ki kéne próbálni egy olyan napon, amikor keveseb vagytok otthon, vagy előre vételeztek vizet, hogy semmi fogyasztásnál is pörög-e az óra.


Ha egy havi költségből kijön az óracsere, akkor én reszkíroznék rá.

2012. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindegyik főmérő. Odáig sikerült eljutnom a mai napom, hogy a regionális vízműveket felhívtam, ahol tájékoztattak, hogy 4 évente kellene az órát cserélni, mert utána elveszti a hitelességét. Mind a három óra több, mint 10 éves elmúlt azaz 2-3x kellett volna már cserélni, mióta fent van. Panaszlevéllel kell fordulni a vízművekhez, majd onnan állítólag kijönnek.

Az óra nem megy ha nincs vízhasználat, ez az egészben a legérdekesebb.

2012. jan. 4. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Keressétek elő a 6-8m3 számlákat meg azt is amikor hirtelen megemelkedett. Ezeket is vidd be a vízműnek.

Amúgy itt a leírás (Korm.rendelettel)milyen jogaitok vannak ebben az esetben.


[link]

2012. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!