Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen teljesítményű vízteres...

Milyen teljesítményű vízteres kandalló kell az alábbi fűtéséhez?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 20 m2-es szoba, itt jelenleg parapetes konvektor van, itt a kémény is amit soha nem használtunk ide jönne a vízteres kandalló.

Ezt a házat bővítenénk még két 12-13m2-es szobával, ide kellene a vízteres kandallóról bevezetni a fűtést radiátorokkal. A lakás többi részét egy másik parapetes konvektor fűti, ez egyenlőre maradna.

Milyen teljesítményű kandalló kellene a fenti három szobához? A kandalló árán kívül milyen egyéb költségekkel kell számoljak? Mennyiért szokták ezt kivitelezni, mi kell még hozzá stb...



2012. jan. 9. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Több megoldás létezik, én most azt írom ahogy én szoktam kivitelezni!

Különválasztom a rendszert egy nyitott, valamint egy zárt oldalra. Erre azért van szükség, mert a kandalló nem gázkészülék, tehát azt nem tudod lekapcsolni ha forr a víz, ezáltal az kerül a nyitott oldalara (így nem robban fel ha felforr benne a víz). A zárt oldalon vannak a radiátorok, mert túlnyomás alatt vékonyabb átmérőjű csövekkel gazdaságosabb és komfortosabb a fűtés. Szándékosan nem írok méreteket, mert egyrészt nem tudok belmagasságot amiből számolni lehet, másrészt számoljon az, aki kivitelezi.

Költségek (a kínálat miatt lehetnek ezektől nagyon eltérő árak is):

-radiátorok 20-30K/db mérettől függően,

-keringető 2db - összesen 50K,

-hőcserélő minimum 20K,

-kandalló 100K-ért pici pár kilowattos RADECO-t kapsz, ettől nagyobb az inkább 150-től,

-rézcső idomokkal mennyiségtől függően 150K-től, műanyag (PeX-Al-PeX) ennek kb. a harmada, de nem mindent lehet vele kiváltai és szarul mutat a falon,

-egy nyitott és egy zárt tágulási tartály 15-20,

-plusz az apraja 50-60. Radiátorszelepek, bilincsek, konzolok, elektromos cuccok, habarcsok, hozanyagok, stb.

-Munkadíj. Ez itt egy megmondhatatlan tétel. Általában a legtöbb szerelő 15-25.000.- között köt egységenként, de nagyon sok tényező befolyásolhatja. Pl. falon vagy horonyban kell szerelni, műanyagot, rezet vagy acélt kérsz, számlás a munka, fusi vagy román.

Én azt szoktam mondani, hogy ma egy fűtést testvérek között sem lehet összepakoni félmillió alatt, de már ezelőtt öt évvel se nagyon lehetett!


Remélem segítettem! Üdv.

2012. jan. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!