Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A hungarocellt mivel és...

A hungarocellt mivel és hogyan kell festeni?

Figyelt kérdés

Vettem a szobámra ilyen dísz hungarocell lapokat amit majd a gipszkartonra kell ragasztani.

a lapok kb. fél cm vastagok.

Mivel fessem be hogy megmaradjon rajta?

(pirosra szeretném)


2012. jan. 14. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármivel csak ne legyen benne olyan festék, ami tartalmaz acetont, mint oldószer vagy higitószer.
2012. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy ez előbbi válaszoló válasza érthetőbb legyen:


A legjobb az, ha vízzel hígítható festékkel fested, mert az biztosan nem oldja fel.


Továbbá ragasztóként is lehetőleg csak vízzel hígítható ragasztót használj.

Amúgy tudtommal az oldószer nélküli epoxigyantás ragasztók se marják széjjel.

2012. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi.

Ragasztó az van csak festeni nem tudtam mivel csináljam...Ilyen fújós spray festék is jó?

2012. jan. 14. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt már nem tudom, hogy ezekben a spray festékekben van-e olyan, ami nem tartalmaz szerves oldószert. Mert a szerves oldószerek esetében 90%, hogy nem lesz rá jó.

Az alkohol tudtommal szintén nem oldja a hungarocellt.


Mindenképpen ajánlatos az oldószeres festékek esetében elvinni egy darabkát és helyben kipróbálni, hogy marja-e.

2012. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahham, okés.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. jan. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!