Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingaórámat szeretném megolajoz...

Ingaórámat szeretném megolajozni, ehhez spéci olajat árulnak? Elvinném óráshoz de nincs autóm és nagyon nehéz levenni a falról .

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Műszerolaj az, ami megfelel. De előtte érdemes a korábbi szennyeződéseket kimosni a fogaskerekek és a tengelyek közül, pl. foltbenzinnel.
2012. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mázás Gábor válasza:
100%

Hello! Nekem órás az alapszakmám, de már eltávolodtam egy kicsit, vannak olyan órások akik házhoz mennek, és ott helyben megjavítják! (15éve még Én is jártam házhoz)Ha nincsen műszerész vénád, jó memoriád, és némi fogalmad arrol, az óraszerkezetek működési elvéről, akkor inkább ne kezdj neki!Egyébként, jól csak ugy tudod megolajozni, ha szétszeded, foltbenzinben minden egyes alkatrészt, fogkefével átmosol, azután az összes alkatrészt kenőszappanos szalmiákszeszes vizes oldatbon kifőződ(visszakapja az eredeti réz színét, megint átkeféled mosóbenzinnel,megvizsgálod a fogaskerekek kapcsolatát, csapágyak kopását, elvégzed a szükséges javításokat, és utána mikor megint összeraktad, jöhet az olajozás órás olajjal!(ásványi, és színekkel, és számokkal jelölik, hogy melyik való a zsebórához, karórához, faliórához)Ha ezzel megvagy, jöhet az ütések ellenőrzése, és olajozása, azután számlap, mutatók, vissza a tokba, újból ellenőrzés mind a 12 órányi ütést, dallamokat.

ennyi:)

2012. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TJózsef ***** válasza:
Mázás kolléga jól felelt. Nem véletlen volt ez egy külön - szép - mesterség. A tisztítás, olajozás egy külön fejezet volt az órás szakmai ismeretekben. Ne kezdj hozzá, mert megbánhatod. Sajnos, manapság már kevés a remény arra, hogy találsz igazán hozzáértőt.
2012. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előbb figyelmesen meg kell nézni az órát, esetleg oldalról tükörrel is, hogy mennyire szétszedhető. Az inga általában a tok hátoldalára erősített tartószerkezeten nyugszik és egy függőleges irányú rés van benne, ehhez csatlakozik az óraszerkezet "rövid ingájából" hátrafelé nyúló kis vezető rudacska. Az óraszerkezet meg általában leemelhető ugyanarról a tartószerkezetről, amihez az ingarúd is rá van erősítve. Azaz az ingaóra egyes fő darabjai egymás után kiemelhetők a tokból. Először a súlyokat kell kiemelni, ez egyszerűen megoldható. Az óraszerkezetet többnyire úgy kell kiemelni, hogy a bajonettzáras rögzítésből kell kiemelni: két kézzel oldalról megfogjuk, picit függőleges irányban megemeljük majd előrefelé, magunk felé kihúzzuk.
2014. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!