Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédomnak joga van...

A szomszédomnak joga van levágni a kerítésünkről a nádat?

Figyelt kérdés

A hátsó kerítéssel lenne probléma.

( ha az utcáról szemben állunk a házunkkal, akkor a hátsó kerítés )


Ha az Ő házával állunk szemben az utcáról, akkor neki az a bal oldali kerítése.


Még a nagypapám építette amikor odaköltöztek. Utána pár évvel új szomszéd költözött a telekre.


Eddig nem volt semmi gond, de most nádat raktunk arra a hátsó kerítésre, már fél éve fent volt, erre most levagdosta.

Azt mondja, hogy a nagy szél kimozgatja a kerítés oszlopait és szerinte az az Ő kerítése.


Ebben a helyzet kinek van igaza? Kié a kerítés? Én mindenképpen ragaszkodnék a nádhoz, mert idegesít, hogy átlát.


Üdvözlettel


2012. jan. 15. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Én erre azt válaszolnám, hogy ha az ő kerítése, akkor tartsa karban és akkor egy kis szél nem dönti ki, ami belekap a nád borításba. Amúgy ez tényleg nehéz ügy. Az a legegyszerűbb - igaz nem a legolcsóbb - ha gyorsan növő tujákat ültetsz a kertedbe, abba már nincs semmi beleszólása. Amúgy, ha nagypapád építette, akkor gondolom stílusilag passzol a többi kerítésetekhez (oszlop, láb, drót, stb.), ergo a tiétek, szóval bekaphatja...
2012. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen az oszlopok szinte mind ugyanolyanok, kivéve 1-2 helyen ahol újabbra lett cserélve.

Holnap megkérdezem azért a polgármesteri hivatalt.

Természetesen a hibás oszlopokat én kicseréltetem, de félek, hogy megint levágja a nádat.


A tuja jó ötlet, csak nem tudom, hogy a kutyánk mellett mi lenne vele?

2012. jan. 15. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Az a kerítés az övé akkor is, ha a nagyapád építette. A tiétek meg a másik szomszéddal határos kerítés. Mindenkinek a bal oldalán lévő kerítés az övé. Ergo azt csinál vele, amit akar, viszont kötelessége is karbantartani.

Megoldás lehet egy takarókerítés felhúzása, vagy valóban sövény.

2012. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a jogszabályban mást mond:


"Az utca felől szemben állva a telekkel a jobb oldali oldalkerítést és a hátsó kerítés jobb oldali 50%-át az adott telek tulajdonosának kell megépíteni és karbantartani"

2012. jan. 15. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Jól tudod!
2012. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Feltéve, ha a kerítés a te telkeden áll.

Ha az szomszédén, akkor azt csinál vele amit akar.

"Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet szerint, a telek határvonalain – eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában – kerítés létesíthető. A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak."

2012. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!