Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akril kád felújítása házilag?

Akril kád felújítása házilag?

Figyelt kérdés
Valaki próbálkozott már vele?
2012. jan. 17. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme! Nagyon profi szakemberek foglalkoznak ezzel, ráadásul garanciával!


Üdv. A.

2012. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudsz nekem segíteni,hol találom őket?Ez volt az eredeti terv,de csak egy Pest környéki céget találtam és nekem szegedi kellene...
2012. jan. 17. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdi vagyok, sajnos csak annyit tudok tanácsolni, hogy vedd fel a kapcsolatot a RAVAK-kal. [link]


Talán ők tudnak segíteni!

2012. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 18. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Akrillal semmiképp!

Egyszer régen kipróbáltam. Utána rétegként hámlott le az egész, pedig előtte zsírtalanítottam.


Viszont egyszer egészen más célból használatos lakkot infrával rászárítottam egy réz felületre (kicsit rásült de nem égett meg).


Amikor le akartam szedni (nem kellett volna fixen rajta maradni), akkor semmilyen klasszikus módszerrel nem tudtam még könnyedén, de akár erőteljesen megkarcolni sem, pl smirglivel, netán oldószerrel. Masszívabbnak tűnt mint az üveg.


Esetleg az után lehetne érdeklődni festék szaküzletben, hogy ilyen kiégethető zománc kapható-e ilyen célra.

Persze azután izzásban lévő infra sugárzóval kellene kiégetni. Annak viszont megvan a lehetősége, hogy mivel az egész kád egy hatalmas fém tömeg, ezért kis helyen nem lehet annyira felforrósítani, hogy rásüljön a zománc, viszont az egészet házilag nem tudnánk felfűteni arra a hőfokra. Erre csak spéci felkészült műhelyben, kemencében képesek.


Találtam olyant aki vállal ilyesmit, persze nem tudom lehet-e bízni a tartósságban. [link]


Még több találat:

[link]

2012. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!