Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelezhet-e a háztulajdonos...

Kötelezhet-e a háztulajdonos a bérlakásom fűtésére?

Figyelt kérdés
Bérlek egy pincelakást, de mivel télen Ausztriában vállaltam munkát a fűtést kikapcsoltam. A tulajdonos ezt megtudta és megfenyegetett, hogy kirak a lakásból, mert nem rendeltetésszerűen használom. Viszont nekem áprilistól szükségem lenne a lakásra.
2012. jan. 17. 13:44
1 2
 1/12 gomzoli ***** válasza:
100%
Ha fenyegethet az a veszély, hogy a kikapcsolt fűtés miatt esetleg elfagynak a lakásban lévő vízcsövek, vagy a hideg miatt fokozott páralecsapódás, ezáltal nedvesedés alakulhat ki, akkor minden joga megvan hozzá.
2012. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Állagmegóvásra kötelezhet. Biztos attól fél, hogy befagy a vízvezeték.
2012. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A szerződésben nincs benne, hogy köteles lennék fűteni. Ha bekapcsolom a fűtést, az min. 20ezer havonta.
2012. jan. 17. 14:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Arra vagy köteles, hogy a lakás állagát megóvd, és ne okozz kárt.

Ha ehhez a fűtés szükséges (ezt egy szakember tudná megítélni, én csak sejtem, hogy egy lakásnak nem tesz jót, ha elfagy benne minden), akkor külön ilyen kikötés nélkül is kötelezhet rá.

Ha pedig nem teszed meg, rendkívüli felmondással megszüntetheti a szerződést, és kártérítésre kötelezhet.

2012. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezhet!

Mert, ha nem fütesz, valószínüleg kárt fogsz tenni, és még akkor is neked fog feljebb állni...

megáll az eszem!


Egy föbérlö

2012. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kötelezhet bizony. Gondolom, olyan pont van a szerződésben, hogy nem teheted tönkre a lakást.

Próbálj meg keresni egy ismerőst, akinek kell a lakás, és engedd meg, hogy áprilisig ott lakjon a rezsiköltség fejében. Így neked csak a bérleti díjat kell fizetned, neki meg csak a rezsit, mindenki jól jár. Persze csakis a főbérlővel egyeztetve csinálj ilyet!

2012. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy visszaadom neki, mert mást nem enged oda helyettem. Adja ki másnak! Én nem fogok 60 rugót fizetni fűtésre. Majd keresek május felé egy másikat. Köszi mindenkinek!
2012. jan. 17. 16:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, csak a bérleti szerződésnek is van egy felmondási ideje, arra figyelj azért oda, hogy az alatt fűts, különben hiába "adod vissza" a lakást, még követelhet kártérítést, ha azalatt történik valami.
2012. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na azért álljon meg a menet :) Az állagmegóvás és a fűtés között árnyalatnyi különbség van ám...

Az állagmegóvásba az tartozik bele, hogy nem hagyod a csöveket elfagyni, nem az, hogy 20 fok lesz a lakásban.

Ha te az ingatlant temperálod kb. 7-8 fokra, az állagmegóvási kötelezettségednek eleget teszel.

Ehhez pedig nem kell havi 20e Ft egy pincelakás esetén...

2012. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Nem kell szaunát csinálni, csak épp annyira fűteni, hogy nem párásodjon és ne fagyjon el semmi! Ahoz meg tényleg elég a 7-8 fok!
2012. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!