Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ajánlana nekem valaki egy jó...

Ajánlana nekem valaki egy jó redőnyöst Budapesten?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom. Mikor idekerültem, már akkor minősíthetetlen állapotban volt a szobám ablakán a két redőny közül az egyik. Egy jó ideje már annyira kiment a sínjéből, hogy nem lehet felhúzni sem. Ma reggel, hosszabb idő után tettem egy kísérletet, erre a húzója elszakadt. Most már aztán tényleg nem tudok vele mit kezdeni. A tulaj szerintem magasan leszarja, és nem fizetne érte egy fillért sem, pedig én úgy gondolom, hogy kötelessége lenne. Rendben van, hogy én szakítottam most el a húzóját, de ez már csak a következménye volt a redőny eddigi állapotának. Tudtok nekem egy jó redőnyöst ajánlani? Olyat, aki megbízható, megfizethető áron dolgozik és profi munkát végez. Kérem, hogy aki tud, segítsen nekem és ossza meg velem az infókat! Hálásan köszönöm előre is! Egyetemista srác voltam.
2012. jan. 25. 10:58
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Nálam tegnap voltak redőnyösök, mivel múlt héten szakadt el az egyik redőny zsinórja (gurtni). Szóval én nagyon sokat nézelődtem és a legolcsóbb az 4500 Ft-ba került. Viszont ennél a szerelőnél volt egy olyan "kedvezmény", hogyha minimum 2 gurtnit cseréltetsz, akkor 2500 Ft/db áron csinálja. Mondjuk gondolom neked ez sovány vigasz, mivel albérletben laksz és nem a te dolgod lecseréltetni a gurtnikat. Én ennél olcsóbbat nem találtam, megadom az elérhetőségüket.

[link]

2012. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazság szerint én nemcsak a gurtnit szeretném megcsináltatni, hanem magát a redőnyt is, mert valami borzalmas, nem lehet használni. És mivel le van eresztve, hiába süt odakinn a Nap, csak félig világítja be a szobámat. Egy komplett redőny lecserélése már biztos drágább mulatság, nemigen úsznám meg 10 000 Ft alatt szerintem. Egyébként majd szólok a tulajnak, és megpróbálom megbeszélni vele, hogy én vállalom az ár felét, a másik felét meg adja ő. Így lenne még korrekt. Máshogy nem is lehet, mert ő helyettem biztosan nem fogja kifizetni, ahhoz elég agyatlan, látszik, hogy nem ért az albérletek dolgaihoz, ezt nem neki találták ki.
2012. jan. 25. 11:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Első látásra jónak tűnik ez az ajánlat. Egyébként milyen munkát végzett? Mi a tapasztalatod róla? Előre is köszönöm a választ.
2012. jan. 25. 11:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. A lakás a második emeleten van, az utca fel néz az ablak, amin a szóban forgó defektes redőny van. Ez nem probléma szerinted?
2012. jan. 25. 11:44
 5/6 anonim válasza:

Nem, nem hinném hogy gondot jelentene neki a 2. emelet, elég kevés munkát tudna elvállalni Bp-n, ha csak földszinti lakásokba menne. :)

Én teljesen megvoltam elégedve a munkájukkal (ketten voltak egyébként), felhívtam őket és másnap már tudtak is jönni.

2012. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, nemsokára szólok a tulajnak, hogy beszédem van vele. A redőnyt magát nem kell feltétlenül kicserélni, már az is jó, ha új gurtnit kap, és akkor már a sínjébe is visszaállítják a redőnyt. Nagyon remélem, hogy a tulaj rááll az ajánlatomra. Neki is érdeke, hogy a lakás jó állapotban legyen. Nekem meg főleg érdekem, mert feleannyi fény áramlik be napközben a szobámba, mivel csak az egyik redőny használható a kettő közül. Valószínűleg mindkettőn gurtnicsere lesz, mert úgy akkor 5000 forintból kijön az egész fizetség. Természetesen én egy fillér erejéig nem fogok részt venni a finanszírozásban. Az egyáltalán nem az én feladatom, hanem a tulajé. Örüljön, hogy ilyen jó albérlője van, mint én, aki tisztán tartja, óvja, rendben tartja a lakást, és törődik azokkal a dolgokkal is, amikkel ő nem foglalkozik.

Drukkoljatok! Remélem, elég határozott és célirányos leszek.

2012. jan. 28. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!