Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablakszigetelés télen?

Ablakszigetelés télen?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne a legjobban szigetelni ideiglenesen az ablakokat ebben a nagy hidegben? Nekünk régi kb. 1,5m magas dupla ablakaink vannak, de szinte mindig párás, és a külső már fagy is. Mit lehet tenni ez ellen ebben a pár nagyon hideg napban?
2012. febr. 2. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ablakrétegek közötti gáz már elinalt, ezért párásodik, így az ablak hőszigetelő képessége szinte a nullához közelít.

Amikor megvettül a házat, szép műanyag ablakai voltak, volt is télen csodálkozás, milyen hideg jött be rajta, jól átpacsáltak vele. :(


Sajnos erre nincs megoldás, csak az ablakcsere. Olcsóbb, ha a tokot meghagyatod, és csak az üveget és a tömítéseket cserélteted.

2012. febr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van redőny, azt este, amikor már villanyt kell amúgy is kapcsolni benn, húzzátok le!

Az ablakok közé tegyetek ablakpárnát, ott jön be a legtöbb hideg.

A függönyöket is húzzátok be, átmenetileg érdemes a sötétítő mellé lepedőket is csíptetni, azok elég jól szigetelnek. Természetesen ha radiátor van, akkor a függönyt a radiátor és a fal közé engedjétek le, nehogy a meleg levegő áramlását megakadályozzátok.


Ezek azok, amiket bármikor könnyen megtehettek. Kissé macerásabb, de igen hatékony még vágni akkora hungarocell lapokat, mint az ablak, és éjszakára betenni a két réteg közé. Ez igen jó hőszigetelő, de így hirtelen nem tudom, honnan lehet keríteni és nem biztos, hogy három napra megéri.

2012. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az ablakok zárásához öntapadós szivacs csíkokat tettem, valamint az ablakok közé(mivel neked is dupla ablakok)szivacsot, vagy valami anyagot tettem.
2012. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Szivacsot és ruhadarabot tettem alulra a külső és belső ablak közé. A külső nagyon párás, és kb. 10 cm magasan meg is fagyott rajta. Okoz ez bármiféle problémát az üvegben, vagy inkább ne csináljak vele semmit és majd szépen leolvad róla?
2012. febr. 3. 15:53
 5/5 anonim válasza:
Első! Nem tudom milyen ablakokkal adták el neked azt a házat de jobb ha tudod sohasem volt benne gáz:) Ez csak paraszt vakítás, a két üveg lap közt bezárt levegő szigetel. Bezárt alatt aztértem hogy nem tud mozogni a levegő , tökéletesen zárt. Nálad valószinűleg a szilikonos tömítés ment szét, vagy volt kokány.
2012. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!