Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kandallóbetéteket miért...

A kandallóbetéteket miért Ytong falazóval rakják körben? Nekem úgy tűnik, mintha inkább leszigetelnék.

Figyelt kérdés

Egyik kollégám mesélte, nem is használják, mert csak abban a helyiségben fűt, szerinte is leszigetelték neki jó pénzért.

Van egy 6 kW-os Kamino kályhám, nagyon szeretek vele fűteni. Két szobán keresztül megy füstcső, mire becsatlakozik a kéménybe. Kazáncsövek a füstcsövek… viszont a belső szobában nem kellett hődob, a gyerekem -10 fokban is rövidujjú pólóban van.

A hatásfokot szeretném növelni.

A kályha köré szeretnék samott téglából egy „asztalt” csinálni, úgyhogy a kályhától elhagyok kb.10 cm-es légrést. A támfal samottból, a tetejére valami vasrácsot, azt is beraknám samottal, az egészet kívülről burkolnám fagyálló kőmintás járólappal. Most is az van a kályha két oldalán, nagyon klassz meleg, a szomszéd néni is meg van vele elégedve.

Ha nincs fűtés, pakolhatok az „asztalra”, viszont a kályha is szabadon mozdítható.

A kályha közvetlen környezetek túl meleg, és ezzel azt remélem, hogy átmelegszik és tartani fogja. Még tüzet rakni is könnyebb egy ki nem hült kályhában. És a lakás fűtése is sokkal jobb, ha van egy viszonylagos folyamatosság.

Van értelme ennek az egésznek? Jól gondolom?



2012. febr. 5. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ytongot azért használnak ilyen helyekre, mert könnyű, könnyű faragni, jó vele dolgozni. Jól hőszigetel is, bár jelen esetben ez inkább hátrány, mint előny.


Az ötleted nem tűnik rossznak, én raknék a légtérbe ventilátort is.

2012. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy valaki válaszol az őrült ötletemre :)

Egyébként gyakran szellőztetek rövid ideig. Az ötletem semmilyen szempontból nem befolyásolná a kályha működését, csak a mellette lévő nagyon erős hőt szeretném még hasznosítani, ne a szomszéd néni fala legyen meleg, hanem nekem tartsa tovább a meleget :)

Mindig félek, hogy a kis unokám hozzáér a kályhához, legalább ezt is el tudnám kerülni.

Egyébként L alakban van megoldva most a fűtésem. Az L belső részén az étkezőben van a kályha, ott van a legmelegebb. Az L rövid szárán van egy 4x5-ös szoba, az is kap nagyon jó meleget, de a falon átjön a füstcső, az is melegít. Az L sarkában van még egy kis szoba, oda továbbmegy a füstcső és ott csatlakozik a kéménybe. Már oda is van ötletem :)

2012. febr. 5. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:
A kandallóbetét ideálisabb burkolati anyaga a kövekkel szemben a kerámia illetve a kályhacsempe, ebben az esetben a burkolatot nem kell szigetelni hiszen a kályhacsempe maga a szigetelés. Olyan anyaggal szokták szigetelni, amik jó hőtartóak, így ha más nem fűtesz, akkor is tovább tartja a meleget. Ez leginkább cserépkályhákra igaz.
2012. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!