Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért száradt el? Kaptam...

Miért száradt el? Kaptam cserepes levendulát, de hiába öntöztem, teljesen elszáradt. Multiban lett véve. Mi lehetett a baja? Ha veszek megint, mire figyeljek, mit csináljak vele, hogy megmaradjon?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidéki lányként a multi parajokban nem hiszek :) még úgy sem veszek, hogy már 1 éve pesten lakom.

1. kevés fényt kapott.

2. A növény "fázott"

3. túl sok vizet

4.kevés vizet

De nekem sosem volt levendulám, tehát


[link]

2012. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MagyarProvence válasza:

Egyrészt alapvetően ne vásárolj multiban levendulát...

A levendula szárazségtűrő növény, ezért az elszáradás "normál" esetben kevéssé fenyegeti, sőt inkább a túlöntözés, a pangó víztől biztosan elpusztul... ezért ritkán kell öntözni, ritkábban, mint a szobanövényeket! Sok fény kell neki, ezért ablakba, vagy inkább a teraszra tedd ki...A levendulanövény (ha él), bármely részét ledigva a földbe, kis vízzel, meggyökeresedik, ezért a legkönnyebben megeredő növények közé tartozik...Tehát kevé vízzel öntözd, a tálkájából öntsd ki a pangó vizet, ott sose legyen...és tedd napfényre...

És ha többet szeretnél tudni a levenduláról, várunk szeretettel:

[link]

2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem vettem, kaptam. Csak gondoltam pótlom, ha már sikerült "meggyilkolnom"

Kintre nem tudom tenni, csak ablakba, ott is inkább délután napos.

Akkor nem veszek multiban másikat, hanem majd megpróbálok valahonnan ágacskát keríteni.

2012. febr. 19. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!