Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináltam /csinálok...

Mit csináltam /csinálok rosszul? Fognak virágozni az amarilliszeim?

Figyelt kérdés
Meleg helyre tettem a hagymákat, elkezdtem locsolni majd mikor megindult a növekedése a leveleknek, akkor kis csákókat tettem rá hogy a virág elkezdhessen fejlődni. Leálltam a locsolással. Most még nem látszik semmi /kb egy másfél hete vannak letakarva/ virággubó de a levelek azok nőnek és már feljebb nyomják a csákókat. Mennyi idő kell míg virágkezdeményezés lesz rajtuk? Lesz egyáltalán?
2012. febr. 7. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a leveleket letördeltem róla ugy takartam le de megint csak levelet hoz azt hiszem az enyémnek is annyi. Már nincs letakarva ugy hogy várok hátha hoz virágot. A menyemmel egyszerre tettük földbe ő nem takarta hozott levelet és most hozza a virágot neki.Szerintem nálam nagyon meleg van az is gond lehet.
2012. febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg a bimbó ki nem bújik teljesen, addig nem szabad locsolni!
2012. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az indulásnál lett meglocsolva egyszer azóta nincs locsolva. Így már nincs is remény arra hogy virágozzon?
2012. febr. 7. 14:59
 4/6 anonim válasza:

Valamit félreolvashattál, a csákó a virágkezdemény megjelenésekor kell, hogy az minél magasabbra nőjön. Ha elsőként levelek jelentek meg, azokat hiába takarod, attól még nem lesz virágszárad... Először a virágszárnak kell kibújnia, s csak később a leveleknek. Ha fordítva történt, akkor elvileg már nem lesz virágod belőle.

Elvileg azért írtam, mert olvastam már olyat, hogy először jöttek a virágok és mindenféle takarás nélkül is jött később a virágszár, ami be is előzte a leveleket.

2014. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Farkas Zoltán Bence válasza:

Ha a hagyma akar viragozni akkor fog is!

Ne aggódj, semmi sincs veszve. Nekem volt, hogy a 15-20cm-es levelek mellett hozott bimbót.

2019. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen, köszönöm, azóta se lettem sajnos okosabb. Már nem takargatom, egyik esetben se lett virág attól. Egyébként pont most jártam úgy, hogy a 7 teljesen egyformán tartott hagymábol egynek jön virága, és a levelek után indult a virág.

Évek óta most már kint vannak tavasztól őszig a kertben kiultetve, ősszel felszedem és szárazon hagyva pihennek, leszárad a levelük pár hónapig. Télen (idén kissé megkésve februárban) beultettem jó nedves földbe cserépbe, szobaablakba tettem, azóta nem ontoztem, mindegyiken először levelek jöttek, az egyiken pedig most látok egy bimbót is jönni. Ennyi, még mindig nem tudom, mi kell hozzá, hogy mind hozzon virágot :(

2019. márc. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!