Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki ért a régi órákhoz, ez az...

Aki ért a régi órákhoz, ez az óra vajon hány éves lehet? Állítólag az 1880-as évekből való. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2012. febr. 8. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő. De láttam már néhány régi órát. Azoknak a számlapja mindnek rézből volt. Ezé pedig nem réz,hanem valami krómozottszerű.
2012. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fúróferkó ***** válasza:

Nemcsak az órát kell megvizsgálni,hanem az egész szerkezet,tokostol.

A doboz összeállítási technológiája sok mindent elárul.

Ha egyetlen szöget,ragasztónyomot lehet találni ,nem csapolással lett összeállítva,az biztos nem 1880- ból való.

Az óra belső szerkezetének fémrészei is árulkodóak lehetnek.

Közelről kell megvizsgálni ,nem fényképről.

2012. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek. Bár nem vagyok óraszakértő, viszont ez az óra leginkább art deco stílusúnak tűnik. Az meg az 1920-as évek divatja.

De fenntartom a tévedés lehetőségét, mert igazság szerint az sem teljesen kizárt, hogy valóban akkor építették, amikor az eladó mondja.

2012. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!