Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Galéria recsegését mennyire...

Galéria recsegését mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés
Van egy elég komoly galériám a lakásba, de igazából nem tudom miből van, de vélhetőleg gipszkarton alul, felül fa vagy hasonló és gondolom közte van gerendázat, de hát ez úgye nem látszik, de stabil, szóval van fennt egy franciágy meg egy szekrénysor is, jópárszáz kiló, de 18 nm-en, szóval eloszlik. De mostanában észrevettem, hogy időnként, ha nincs is rajta senki, de egy helyen ilyen kis ropogás hallatszik időszakonként. Ezt érdemes kivizsgálni és ha igen, hogy, mikor nem lehet látni miből van és mit kell nézni, vagy normális és szokott lenni ilyen szerkezeteknél ilyen hanghatás? Arra is gondoltam még, hogy arrafelé recseg, ahol van egy levegőkivezető, tehát elvileg ott van egy cső, amin bejön a -10 fok, bent meg van 20, talán ez is okozhatja. Passz, de nem tudom mennyire kéne félni, hogy egyszer csak leszakad az egész tákolmány.
2012. febr. 9. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

mondjuk én nem tettem volna fel feleslegesen több100kg-t egy galériára.

ágy? minek? elég egy matrac, úgysem látja senki.

szekrénysor? az a nappaliba való, elég pár polc, vagy valami könnyíttet szerkezetű szekrény.


lehet, hogy nem ez a baj, de véleményem szerint felesleges így túlzsúfolni egy galériát.

2012. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy kis lakás, a galéria a teljes terület 50%-a és teljes értékű szint, lévén 2:10 magasság van fennt és 18 nm terület, tehát nincs telezsúfolva és egyébkétn mindenki látja, aki jön, úgyanolyan, mint a második szoba lenne, tévé is itt van, stb-stb, lent csak konyha, kis nappali, fürdő, ilyenek
2012. febr. 9. 10:55
 3/6 gomzoli ***** válasza:

A recsegés oka (ebben majdnem biztos vagyok) a hőtágulás. A szellőzőcső környéke hidegebb, és a különböző, változó hőmérsékletű anyagok hidegebben kissé összehúzódnak, felmelegedve kitágulnak. Eközben néha reccsenik is...

Semmi okod a félelemre.

2012. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
még a szekrények is elkezdenek "recsegni, roppanni", ha kitárod 10 percre az ablakodat ebben a -10 fokban, és hirtelen jól lehűtöd a lakást.
2012. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam (főleg, hogy csak a fürdő részről hallatszik), bár lehet, hogy nem a galéria, hanem a fürdőt leválasztó gipszkartonfal ropog, de gondolom, ha köze lenne a terlheléshez, akkor a direkt próbával (felmegyek és azon a részen járkálok, "ugrálok" akkor kellene recsegnie, de ezt nem teszi, azért majd figyelem nyáron is mi újság
2012. febr. 10. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Hőtágulás miatt van, ez 100%.Nem folyamatosan szakad le valami szólva neked h "hahó, menjetek alólam jövök!"Már leszakadt volna..:-D

Azért javaslom a falakat inkább kihasználni:felfúrt polcok, matrac ágy helyett stb.Ez a súly elég sok.

2012. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!