Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sürgős! 1500W-os olajradiátort...

Sürgős! 1500W-os olajradiátort vegyek, vagy 2000W-os elektromos konvektort? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
Nemsokára indulok beszerezni,de nem tudom melyik a jobb?Melyik ad nagyobb meleget?Melyik ad hamarabb meleget.Igaziból a kb 15nm-es konyhát szeretném vele befűteni valamelyest.Ugyanis ott nincs fűtés,mert leszerelték.Erre a célra jó valamelyik?Köszi!
2012. febr. 15. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az olajradiátor célszerűbb lenne, lényegesen tovább tartja a meleget, tehát nem kapcsolgat be állandóan.
2012. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már csak arról nem találok semmi leírást,hogy mekkora helyiségbe milyen méretűt,teljesítményűt kell venni.

2012. febr. 15. 10:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Bár azt kihagytam hogy az olajradiátor azért lényegesen lassabban ad meleget.
2012. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lesz az 1500w, viszonylag kis helységről beszélünk...
2012. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy gyorsan akarsz meleget, vagy tartósan.

A gyors felmelegítéshez jobb a ventillátoros elektromos.


Az olajradiátor lassabban melegszik föl de tovább tartja a meleget.

2012. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen magas a helyiség és milyen a hőszigetelése, mert az olajradiátorról először felfelé száll a hő, és a plafon lesz jó meleg. Ha jó a mennyezet hőszigetelése, akkor lent is meleg lesz egy idő után.


Az elektromost viszont tudod irányítani, és rád fújja a meleg levegőt, miközben a szoba is felmelegszik ugyanúgy, csak addig sem fagysz meg.

2012. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez elég bonyolult.A szigetelés szar.Bár fölöttem még laknak.Kb 2m30cm lehet a magasság.És kb 15nm a helyiség.Jó lenne a gyors bemelegedés.Valamelyik hangos a kettő közül?Köszi a válaszokat.
2012. febr. 15. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, szóval hallgass meg másokat is, de szerintem a 2m 30cm nagyon sok, járatni kell rendesen a radiátort, mire lent is érezni fogod a meleget. Én laktam olyan helyen, ahol a szobában volt egy olajradiátor (ne kérdezd, hány wattos), és legalább egy óráig semmit nem éreztem a melegből. De ha felálltam a székre, éreztem, hogy a fejem felett már nyár van, de a padlón állva ugyanúgy megfagytam. Egy pici, fürdőszobába való elektromos hőfúvóval kb. ugyanannyi idő alatt csináltam kellemes meleget, és közben magamra tudtam irányítani, nem fáztam.

De ez gondolom sokmindentől függ, nem akarlak rábeszélni semmire, nem ismerem a körülményeket. Egy ablak-ajtó szigetelőcsíkra mindenesetre érdemes lenne költeni. :)

2012. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az olajradiátor hangtalan, a másiknál a ventillátor zaját hallhatod, de gyorsan felmelegíti a helyiséget. Ha konyháról van szó, szerintem a gyorsabb felmelegítés a lényeg nem a tartós meleg.
2012. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát most már végképp nem tudom,mit tegyek!Ablak szigetelés van felrakva minden helyiségben.De hideg van,és ezért gondoltam valami melegítő ezközre.Úgy gondoltam külön jó,ha lehet cipelni,mert a szobába is bevihetem,és együtt tudom használni a gázkonvektorral.Mert a gázkonvektor is lassan alig ad meleget,a szobába,hiába van felhajtva a hőfok.Nincs gáz érték sajnos.
2012. febr. 15. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!