Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy nagyon pici, kb,40nm-es...

Egy nagyon pici, kb,40nm-es lakrész rezsije mennyi lehet?

Figyelt kérdés

Volt tanárnőm (akivel nagyon jóban vagyok) kínál albérletet. Párommal ketten költöznénk.

Nem tudom, van-e külön mérőóra a lakrészhez, amit kialakított (külön bejáratos), vagy X összeget kellene per hó fizetni. Mivel eddig szüleimmel élünk, nem tudom, mennyi rezsi lehetne a reális.

A netet, kábelt valószínű közösen használnánk, felesben menne a fizetés. A víz, villany, fűtés ami érdekelne, azt hiszem, más nincs. Ketten párommal ösztöndíjra kb. 50-55E Ft-ot kapunk. Ez elég lenne kettőnknek? Enni nagyon sokszor, szinte minden nap pároméknál szoktunk, szóval legfőképp a rezsi saccolt összege érdekelne, ezen felül mi maradna, mivel lehetne gazdálkodni.


Előre is köszi!


2012. febr. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A 40 m2 az egyáltalán nem "nagyon pici", nekünk az egész lakás akkora, amiben lakunk, szintén béreljük. A múlt havi rezsi kb 20 ezer forint volt, mindennel együtt, mert néhány éves a ház, és minden szigetelés kifejezetten jó állapotban van, fűteni is alig kellett a legnagyobb hidegben is.

A ti rezsitek sok mindentől függ, leginkább a ház és a nyílászárók állapotától, és a fogyasztásotoktól. Ha külön mérőtök van, akkor ott nincs sok vita, ha nincs külön mérő, akkor többnyire létszámarányban szokták elosztani az összeget (pl ha ő egyedül van, ti meg ketten, akkor 1/3 - 2/3)

Minden megegyezés kérdése. A kérdéseid többségére csak a tanárnődtől fogsz tudni értékelhető választ kapni.

2012. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a 40 nm, nagyon nem pici. ismerőseim többsége 20-30nm-es albikban lakik.

az lenne a jó, ha fix összegért bérelnétek, mondjuk 40/hó, és igyekeznétek nem pofátlan módon pazarolni :)

2012. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát, ami azt illeti, én nem tudom, mennyi az a 40nm pontosan :S :)


egy nagyobb szobát kell elképzelni, egyik sarkában konyhapult, amelett egy ajtó, onnan nyílik a fürdő meg a wc, a szoba többi részében meg kb. amit akarok pakolni, ágy szekrény, stb...most így belegondolva, tényleg nincs 40nm,

hosszra talán 5-6méter lehet, de inkább 5, meg keresztbe is 4-5 akkor az max 25-30...


az 20ezres rezsi az nagyon jó lenne...

olyan 30-35ezer reális ár lenne rezsivel együtt szerintetek?


egy kisebb városban van, Pécstől 20km-re.

A ház nagyobb felében a tnő lakik a két lányával, de az nagyságrendekkel nagyobb, mint ez a pici rész. Ablak-ajtó új, azt tudom, most cserélte le pár éve, meg azt hiszem le is van szigetelve! Ennek a 20ezres rezsinek nagyon örülök, remélem, ennyi körül lenne ott is! Gondolom, nektek benne van a közösktsg is, ami itt nincs, max a szemétdíj!


Köszi és várom még a válaszokat!

2012. febr. 20. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nincs benne a 20 ezerben a közös költség. Az máshova megy nálunk, mint a rezsi. Ha közössel együtt szeretnéd, akkor az plusz 10 ezer.

Ha nálatok viszonylag újak a nyílászárók, akkor ti is megálltok ennyiből, pláne mostantól, hogy melegszik az idő, de tegyetek félre a fűtésre év közben havi néhány ezret, hogy télen ne nyugodtan feljebb tekerhessétek egy kicsit a fűtést, ha fáztok.

A 30 m2 kiindulásnak bőven elég néhány évig, addig gyűjtögessetek, és majd mehettek nagyobba is.

2012. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ha minden igaz év végére kinn leszünk külföldön, csak szabadulni akarok otthonról (szüleimmel élünk) és arra a kb. fél évre kellene a lakás!

köszi a válaszokat! :)

2012. febr. 20. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!