Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nekiállnék "önellátni". Hogy...

Nekiállnék "önellátni". Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Az, hogy a tojás 30-40 forint lett, arra az elhatározásra juttatott engem, hogy saját tyúkokkal, saját tojással sokkal olcsóbban kijönnénk.

A családnak már voltak tyúkjai, meg is van még a régi tyúkudvar (most a kutya boksza, de sosem megy be). Szóval a hely stimmel. Már csak a takarmány.

Mindenképpen kell a baromfinak takarmány? Nagy kertünk van, ha kiengedem őket, nem "legelnek" eleget? Persze a háztartási "ehető" hulladékkal (krumpli-, uborka-, stb zöldséghéj, etc) kiegészítve.

Valamint a tejen, és a fűnyíróba a benzinen is spórolnék, mondjuk egy kecskével.. Mi szükséges hozzá? Elég egy tető, egy elkerített részen? Annak elég, ha legel, igaz?

Ha lennének még ötleteitek, nagyon szívesen venném őket :)

Ja, én 15 vagyok, anyám egyedül nevel hármunkat, kevés pénzből, ezért gondoltam ilyenre.. Ő benne lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. febr. 21. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A tyúkoknak kell szemes takarmány és zöld is. A legelés nem elég,ahogy egy kecskének sem. Kérdezz olyan szomszédokat,akik értenek hozzá.
2012. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mindenképpen kell télre takarmány mind a tyúkoknak, mind a kecskének.
2012. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tyúkot nem tudom, de a kecskének pont a napokban jártam utána egy szakkönyvböl. évente 3-400mázsa abrakra van szüksége a legelés mellett, meg ~200mázsa szénára. Havi szinten durván 2500ft.
2012. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a tojás miatt nem igazán éri meg tyúkokat tartani.... olcsóbb megvenni a tojást mint az állatokat etetni. Mi vágunk is,de miután a táposat a boltba olcsóbb megvenni mint felnevelni így mi egyáltalán nem tápozzuk őket csak szóját kapnak a magokon kívűl és a kettős hasznosításúnak legalább 1-1,5 év kell (táppal fél év) mire akkora lesz,hogy érdemes levágni.Így eléggé költséges egy pipi viszont még a közelébe se ér az íze a színe a boltba jó pénzért kirakott tanyasi pipinek ami inkább táposnak tűnik a saját mellett. Idén megpróbáljuk a hús pipiket is. Egyébként ha az ember nem tud olcsón takarmányhoz jutni sajnos nem igazán éri meg a dolog mert egyre drágább a takarmány.
2012. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gomzoli ***** válasza:

Az öcsém tartott 2 kecskét, 2 évig, az ősszel vágta le őket. Mindennap kivitte őket, kikötötte egy-egy cövekhez őket, úgy, hogy egy 6-7 méter átmérőjű körön belül tudtak mozogni. Esténként, mikor behozta őket a helyükre, kaptak fél kiló kemény takarmánykukoricát (vagy még annyit se...), almaszezonban a lehullott, hitványabb gyümölcsöt, stb. 1 mázsa kukorica elég volt egy évig. Szénát télire pedig falun elég olcsón lehet venni. De ő is azt mondta, legközelebb csak tavasztól őszig fog tartani kecskét, aztán levágja, akkora, amekkora. Nem kell egy télen keresztül etetni. Következő tavaszon meg vesz két új gidát párezer Ft-ért.

Ha bakot veszel, időben heréltesd ki, különben egy idő után elkezd túl nagy lenni az önbizalma, valamint élvezhetetlenül büdös lesz a húsa.

2012. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:
Ja igen, ha kecskét veszel, ahhoz kell legalább 1000 m2 legelő, hogy folyamatosan legyen neki valahol legelni való. Facsemeték közelében pedig nagyon nem jó kikötni... Mindent megeszik, még a szederindát is...
2012. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kecske nemes állat,a vasúton is elél,de nem jó fűnyíró mert szeret válogatni s inkáb a leveleket szirmokat eszeget mintsem fűvet,a gyepet a juhok tartják alacsonyan mivel ajkaikkal letépik a tő közelében,elenben a tehénnel aki a nyelvével lecsupálja a gyepet.
2012. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is folyton arra törekedtek és arra tanítottak engem is, hogy amit magam meg tudok csinálni, azért nem kell pénzt adni. Elég jól bejött, mert arra is rájöttem, hogy a pénz is csak akkor kedvel meg engem, és akkor lesz sok, ha én is szeretem annyira hogy nem szórom el.
2014. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!