Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek acél kandallóval...

Van valakinek acél kandallóval kapcsolatban tapasztalata? Légyszi, segítsen valaki!

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az ilyen acél kandallók hamar tönkremennek, kiég az oldaluk..stb. Ez tényleg igaz?

Az eladó azt mondta, hogy ha elég benne a samott tégla, akkor tud kilukadni az oldala. (de hozzátette, hogy nem igazán ért hozzá, mert még csak néhány hete dolgozik a cégnél)

Azt szeretném még megtudni, hogy ezt a téglát ki lehet e valahol cseréltetni benne, ha már elég, vagy akkor már ki lehet dobni a kandallót? Egyáltalán mennyi idő, mire elég ez a tégla benne? (kiegészítő fűtésnek lenne a kandalló)


[link]


Köszönöm a segítséget!!



2012. febr. 23. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Jah, mind egy rakás szar, ráadásul kijöna füst, és csupa hamu meg korom lesz az egész lakás fél év alatt akárhogy is kezeled.


Legjobb ha gázkandallót veszel, teljesen zártat, az tök tiszta, és nem kell szórakozni vele, csak begyujtani.


Árba meg ugyanott vagy mintha tüzifát vennél, amit nem ha tudsz száraz meleg helyen tárolni télen akkor csak füstöl, meg kormol meg 2 óra mire begyullad, és 4 óránként újra kell rakni mert leég az egész és kialszik.


Nekem volt kandallóm de kidobtam mert nekiesett belülről a szétpattanó égő fahasáb, aztán kirepesztette az üveget.

2012. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.


Hát, nekünk van egy gázkazánunk, eddig azt használtuk. A kandallót meg ajándékba kaptuk. Csak az érdekelt volna, hogy mivel tudom meghosszabbítani az élettartamát. Hogy mikre figyeljek oda.

2012. febr. 23. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Samottéglát a Tüzép telepeken kaphatsz,viszont a kandallók tűzterében a tapasztalataim szerint nem a "hagyományos" méretű samottok vannak,hanem nagyobbak. Egy ilyen samott 1000ft fölött van. A szakember is elkér egy kis pénzt a javításért.

Ha nem őrült módjára tüzelsz benne,nem"fűtöd szét",4~6 telet azért kibír.

2012. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A wamsler mintaboltjában tudnak segíteni ez ügyben bővebben. Nemrég kérdeztem, azt mondták, hogy a kamino 8 -ba kb 16 e. ft a samott garnitúra, az othellóba kb 12 e. ft, de lehet külön-külön is kapni bármelyik darabot ezekbe a magyar gyártású kandallókba.

Szét lehet égetni akár 1 év alatt is a samottot, de normál használat mellett akár 15 évet is kibírhat.


Én nagyobb, nehezebb kandallókat nézegettem, mert az általad említettekről nem írtak túl jókat valóban (füst lesz a szobában, sok fát eléget, kiég a samott, vetemedik...) A kamino 6 és 8-at mindenki dicséri. Nekem még szimpatikus az othelló is, annak a kifutó darabjait még lehet kapni 80 e. ért. Ezek kb 130 kg-sak.


[link]


[link]

2012. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!