Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Itthon a házirend társasházakb...

Itthon a házirend társasházakban ismeretlen fogalom?

Figyelt kérdés

Most vettünk itthon egy lakást és semmiféle házirend nincs. Pl. vasárnap reggel 8kor arra keltem, hogy a felettem lakó porszívózik és húzogatja a porszívót, meg a fej neki ütközik a falnak bútoroknak, vagy szinte minden hétköznap valaki reggel hat és fél hét között úgy hallgat zenét, hogy remeg a padló a basszustól meg ilyenek.

Mikor kint laktunk, akkor minden lakás földszintjén bekeretezve kint volt a házi rend, amit tényleg be is kellett tartani pl. vasárnap még mosni sem lehetett meg a közös kertben kerti munkát végezni meg semmit, sőt hétköznap is meg volt, hogy nem reggeltől estig folyamatosan lehet zajongani, hanem megadott csendes pihenő időszakot is beiktattak a napokba. Egyszer új lakó volt, az is valami külföldi és mikor mentem haza, épp az ajtóban beszélt vele hétköznap fényes délben egy régi lakó, hogy ha nem szünteti be a dolgot, akkor jön a polizei és itt tényleg jön. :)



Itt meg 15 lakás van és abszolút semmi. Máshol sem divat?


2012. febr. 24. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Normális társasházakban van és be is tartják. A jelek szerint rossz lakást fogtatok ki. Legközelebb ügyeljetek erre is.

Nálunk pl. minden hétköznap reggel héttől este hétig lehet zajongani, szombaton pedig héttől kettőig. És ezt be is tartják az emberek, illetve egy-két alkalom volt, amikor hallottam, hogy vasárnap délelőtt fúr valaki, de csak pár percig. Azt meg egye fene, kibírom :)

Polizei Magyarországon nem jön, vagy ha jön is, nem csinál semmit. A problémára csak az intelligens lakóközösség a megoldás.

2012. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van házirend, minden lakó megkapta, de szinte senki nem tartja be. Van aki hajnalig "basszusozik", reng a fal a mélyládától, vasárnap is van fúrás-faragás, porszívózás, stb.
2012. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest még jó, mert nagyon sok az öregasszony, így mire odajutnék, hogy oké, ez azért zavaró, valamelyik már ráverte az ajtót a zenélőre és az meg lehalkította a porszívózás meg viszonylag gyors, de nekem nagyon furcsa, hogy ahhoz képest ott mennyire szabályozzák az ilyesmit és senki nem érzi rosszul magát, itt meg leginkább az megy, hogy ha valami zavar, akkor dörömböljél és érezd még te rosszul magad, hogy kötekedős szomszéd vagy.
2012. febr. 24. 08:47
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Mondom, rossz lakás. Nálunk is vannak normális lakóközösségek, ahogy egyébként feltételezem, kinn is vannak rosszabbak. Csak míg kinn egy jót fogtatok ki, itthon egy rosszat.
2012. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

bocs, hogy ezt írom, de a porszívózás azért nem a hangoskodás kategória.

Aki nálunk pl. ingázik, elmegy reggel 6-kor, hazajön este hatkor, és csak szombat-vasárnap ér rá takarítani-mosni, az mit csináljon? Vonuljon ki a pusztába, hogy ne zavarjon senkit?

A fúrás meg az üvöltő zene persze más, de azért a hétköznapi zajokat illik elviselni.

A házirendről meg annyit, hogy nálunk simán verik nappal a falat, ha a gyerek négykézláb mer közlekedni este 7 előtt. Sőt egyszer szombat reggel 8-kor mert sírni, azonnal dörömbölés. Szomszédra ráhívták a rendőrséget, mert az egész napi iskolában levő gyerekek hangoskodtak. Azért bizonyos zajokat muszáj tolerálni egy társasházban.

2012. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Pont azért, mivel társas házról van szó nem lehet így hozzáállni, hogy illik elviselni, ha más zajong, meg igen is tolerálni kell a hétköznapi zajokat. Leginkább, mivel egyetlen egy ember zajongása több embert zavar.


Mi laktunk sok panelban, meg sok panelos rokonom, barátom van és ott az a meglepő, ha van házi rend, bár ha van is, általában olyan, hogy vagy 20 éve találták ki, és azt se tudja senki, hogy létezik meg mi van benne vajon. Lehet, hogy az új építésűeknél gyakoribb, de a nagy többség paneloknál nem annyira jellemző.


Nekünk pl. már kertesben szarakodni kezdett a mosógépünk, és majd szétverte a fürdőszobát, szabályosan kiabálni kellett mellette, miközben lefogtuk. Na most, ha úgy nézem, ez egy hétköznapi háztartási zaj. Ott nem zavart senkit a kertesben, de ha bármilyen időpontban bekapcsolom a mosógépemet, aminek a centrije felér egy ütvefúróval, akkor te mit szólsz, ha majd megsüketülsz és halálra rémülsz alattam, mikor beindul, én meg vállat vonok, hogy bocs, mosok ez ilyen hétköznapi takarítós zaj, illik elviselned vagy vegyél nekem újat, ha nem tetszik?


A porszívózás ugyanez a kategória, sokszor nem az hallatszik le az ilyen házaknál, ahogy megy a motorja, hanem az, ahogy a parkettán, járólapon húzogatják, és kopogtatják mindennek neki. Lehet, hogy ő nem ér rá, kedden vagy csütörtökön porszívózni, de azért, mert ő már vasárnap reggel 7-kor kiugrik az ágyból, és nyolckor már neki tud kezdeni, forduljon már meg a fejében, hogy vasárnap van, mindenki egész héten dolgozott, lehet, hogy alattam aludnának kilencig, talán még tízig, inkább mosogatok, ablakot pucolok stb. egyszóval olyan takarítással kezdem korán reggel, ami nem zajos. Anno panelban a felettünk lakó rendszeresen már vasárnap 7 órakor nekiállt porszívózni, klumpában! a parkettát és kicsit sem kímélt semmit, csapta neki, falnak, ágylábnak mindennek csak úgy döngött. És még neki állt feljebb, hogy ő neki máskor nincs ideje, mikor szóltunk, hogy ez azért túlzás.


De olyan is volt, hogy a szegény három gyerek úgy üvöltött, mint akik ölik egymást, jöttek olyan zajok, mintha már a szekrényeket borongatnák, és mikor felmentem, hogy mi a jó ég van, akkor ment a nagy csodálkozás, hogy hát játszanak a gyerekek, ő már megszokta. De én miért szokjam meg más kölykének a játékát? Én olvasni akarok, aludni, beszélgetni a vendégemmel, tanulni, jógázni vagy akármi, nem azt hallgatni, hogy mindjárt rám szakítják a plafont a nagy mozgásigényükben. Hát komolyan, én megértem, hogy játszik a gyerek, de rohangálni, dübörögni, üvölteni, le lehet küldeni/vinni a játszótérre. Persze, ha akkora, hogy egyedül nem mehet, ahhoz időt kellene szánni rá.


Vagy olyan is volt, hogy reggel 8 után arra ébredtem, hogy hiltizik a felső szomszédnál a falakat és egész este 8-9 óráig az ment, mert cserélék az összes nyílászáróját. Jó, nyilván elkerülhetetlen zajjal jár, de csodálom, hogy sok emberben annyi tapintat nincs, hogy ki rakjon tök ingyen egy cetlit, hogy "hello szerdán 8-tól nyílászáró csere lesz nálunk, elnézést a kellemetlenségekért". Mert majd úgyis rájönnek a szomszédok, meg illik eltűrni, mert muszáj, hogy zajjal járjon, nem az ő hibája.


Egyébként ezért is van ilyen rossz híre a paneloknak, mert többnyire ilyen lakói vannak, hogy márpedig őt viseljék el és örüljenek, ha éjszaka csendben van, és meg sem gondolja mielőtt valami zajosba kezd, hogy esetleg hány embert fog ő egymaga zavarni. Mert állítom, hogy semmi egyéb gond nincs a panelokkal, sok új építésű lakásnál sokkal jobbak, a hangszigetelés és más terén is, csak hát ugye a lakók.

2012. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
kedves utolsó, én hallom, amint a szomszéd most 9-ig, de nem megyek át hozzá, a kutyás szomszédot sem utálom, mert a dög néha rosszkor ugat és a nyugdíjas dohányost sem zargatom, hogy miért mer olyan hangosan köhögni, hogy arra kelek. A gyereket persze jó lenne egész nap az utcán kint tartani, nehogy valakit zavarjon, de egyrészt van házimunka a lakásban, másrészt meg biztos hihetetlen, de ők sem akarnak napi 2-3 óránál többet kint lenni, főleg most, hogy sár van, meg az előző -10 fokokban sem. Esetleg a másfél évest kellene tologatni egész nap a babakocsiban, hogy ne zavarja a szomszédokat? Vagy sétáltassuk őket egész nap, vagy mi?
2012. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt, hogy a kutya ugat néha, meg hogy valaki köhög ne mérd össze azzal, hogy elkerülhető, és máskorra időzíthető zajokat véletlen sem időzítenek máshogy, tehát vasárnap reggel nyolckor porszívózik, holott egész nap otthon van, vagy nem veszi a fáradságot és a 12-13 órás ütvefúrózás és kalapálás előtt nem tesz ki egy cetlit, hogy a lakók, ha már úgy sem lehet csinálni semmit, legalább tudjanak róla, hogy zaj lesz.


A gyereknek sem az átlagos játékáról van szó, hanem arról, mikor az alsó fejére szakítja a plafont szinte, üvölt hozzá mint a fába szorult féreg és az anyja sem képes arra megtanítani, hogy nem egyedül laknak a háztömbben és bizony a szomszédokra is tekintettel kell lenni, akkor is, ha valaki 6 éves és akkor is, ha valaki 46. A normális szobába való játszás nem csap akkora zajt, főleg annyi ideig, hogy megelégeljék a szomszédok és felmenjenek, hogy csináljanak valamit a gyerekkel.


De hát nem is tudom, sokan tényleg nem is gondolnak a szomszédokra, csak arra, hogy az ő szentséges életterükbe ne pofázzon bele senki, különben is a gyerek csak az autókat tologatja egész nap a padlón (aminek a hangszigeteléséről később). Akkor nem ki kell akadni, hogy márpedig a gyerek akkor is autókat tologat, hanem fogod elmégy a boltba, vagy felmégy az internetre és veszel egy autópálya mintás szőnyeget a szobájába, hogy tessék fiam, ezen tologassál és mindjárt nem fog a kopogás, meg a csörgés lehallatszani a szomszédhoz. Érdekes, nálunk ez is bevált.


A másfél éveset sem kell egész nap babakocsiban tartani, de az is erős, hogy vannak, akik hagyják, hogy a parkettán a zörgő műanyag motorral repesszen bent egész nap, mert az még annál is sokkal hangosabb, mintha a bútorokat állnál neki rángatni.


A másik meg az, hogy mikor megy a laminált parkettázás meg padlószőnyegezés és sajnálnak négyzetméterenként 80 forintot, hogy jobb hangszigetelés legyen a burkolat alatt, aztán csodálkoznak, ha minden zavarja a szomszédot, márpedig, egy szarul hangszigetelt laminált padló még annál is rosszabb, mint ha a pucér beton maradt volna meg, mert sokkal jobban kong és kopog.


Nem a pusztába kell költözni, csak fel kell fogni, hogy társas házban laksz, és ne neked álljon feljebb, ha TE ZAVARSZ MÁST.

2012. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
A másik meg az, hogy az emberek 90%-a hallgat és elviseli, mert a betokosodott hülye hozzáállás miatt, még annak kellemetlen, aki szól, hogy valami zavarja, nem annak, akit zavar, tehát, ha valaki felmegy/lemegy/átmegy és szól, hogy légyszíves, akkor ott azért már tényleg olyan és/vagy olyan hosszan megy, hogy már nem tudja azt mondani, hogy na jó ki lehet bírni.
2012. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
ha ilyen szomszédaid vannak,sajnállak. A 3 éves is megérti, hogy a szőnyegen játszunk és nem visszük be a motort a lakásba. De nálam pl. nagyban kiverte a biztosítékot, hogy mindig megjegyezték, hogy sír a gyerek vagy hangos, mikor négykézlábazik. Az új lakásban meg nem töröm fel sem a kőlapot, se a parkettát, hogy alászigeteljek.
2012. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!