Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Karácsonyi kaktuszt hogyan...

Karácsonyi kaktuszt hogyan gondozni, illetve szaporítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy karácsonyi kaktuszom, évek óta megvan, de eddig sosem virágzott. Szép terebélyes, de semmi virág. Pár napja vettem észre h elkezdett virágokat hozni, vmelyik már szép nagy. Ezek a kaktuszok nem karácsony környékén virágzanak? Nem szoktam sűrűn locsolni, max 2 hetente. Egy szekrény tetején van, ahol közvetlen napfény nem éri, viszont elég világos hely.

Ha esetleg szeretném szaporítani, azt mikor kell, és hogyan? Csak le kell szednem pár levelet, és elültetni, vagy kicsit bonyolultabb?:)

Előre is köszi a válaszokat!



2012. febr. 28. 10:03
 1/2 Kerria ***** válasza:

Szia!


Szaporítással mindenképp vegetatív időszakot válassz, amikor nem virágzik, mert a virágzást, így a növény életét nagyon meg tudja zavarni, ha ekkor van piszkálva.


Szaporítása több féleképpen lehetséges, nekem ez vált be, és ez a legegyszerűbb is szerintem. Egyik szakirodalom írta, hogy lehet vízben is gyökereztetni a szártagokat. Nem nagyon hittem, mert azt gondoltam, elrohadnak. Kipróbáltam néhány szártaggal, és lassan, kb 3 hét után, de megjelentek a gyökérszálacskák. Ezután kerültek a földbe, és bár még nem virágoztak, elkezdtek dúsulni, sok-sok levelük van.


Virágzási idő: Anyukámnál folyamatosan virágzik ősztől tavaszig, majd a nyári nagy melegekben "megpihen", és kezdi elölről. Nálam a fő tő, egy évben kétszer virágzott eddig, általában erszébet-katalin nap tájékán, majd kora tavasszal.


A legfontosabb tudnivalók: www.viragcenter.hu


Ne forgassuk a növény cserepét, ne legyen túl meleg a szobában, pótoljuk a tápanyagot a növénynek, és ne öntözzük túl a földjét.


Fényigény: Világos helyet kedvel, de óvjuk a tűző napsütéstől.


Vízigény: Nyáron öntözzük ritkábban a növény, ősszel emeljük a locsolás számát, de a két öntözés között hagyjuk a földjét kissé kiszáradni.


Tápanyag igény: Nyáron ne adjunk neki tápoldatot, de ősztől hetente egyszer kis mennyiségben kapjon virágzó növényekre való tápoldatot.


Mi így gondozzuk, de nem tudtam volna ennyire jól megfogalmazni, így kerestem egy olyan verziót, ami megegyezik a mi gondozásunkkal.


Remélem segítettem!

2012. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ebben benne volt minden amit tudni szerettem volna, köszönöm!:)
2012. febr. 28. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!