Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ugyanannyi pénzért lakást...

Ugyanannyi pénzért lakást vagy kertes házat vennétek? Pro és kontra érvek-ellenérvek!

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 17:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Kertes:

+Van hova kimenned.

+Van hova állnod a kocsival.

+A szomszéd nem a faladon, "fejeden" jár.

+Bővítheted, ha akarod.

+Fúrhatsz kutat, spórolhatsz a vízzel (wc-t minek ivóvízzel lehúzni???)

+Spórolhatsz a fűtéssel (lakásban nem tudom hogy kivitelezhető a vegyestüzelés...)

+stb


Elfogult vagyok, így negatívumot nem tudok írni (volt mindkettő!), az biztos, hogy lakásba soha az életbe nem mennék még egyszer...

2012. febr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Kertest....pl:nem ugrál senki a fejünk fölött,nem kötekedik senki ha este hangosan hallgatjuk a tv-t,bármikor kiülhetünk a saját kertünkbe a friss levegőre (a saját udvar különösen akkor jó ha gyerek lesz),a kertbe bármit megtermelhet magának az ember és a jó időbe se a lakásba punnyad,ha bővíteni akar akkor tud,ha vegyes fűtést is akar nem csak gázt azt is megteheti stb stb stb

Persze füvet kell vágni,havat lapátolni stb stb de ez a mozgás nagyon jót tesz.Hihetetlen élmény volt a 3. emeletről kertesbe költözni és egy pillanatig sem bántam meg.A zöldségek zöme amit eszünk saját termesztésű (kút van így a locsolás se gáz),barack alma szintén saját,jelenleg 16 tyúkunk van és átlag napi 4-5 tojás,a fagyasztóba saját tyúk és kacsa húsi van stb stb

2012. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%

Penthouse (lakás):

+ott szintén lehet hova kimenned, saját tetőkerted lehet akár medencével is

+Teremgarázs min. 2 autónak

+Te jársz mindenki fején, szomszédod nincs

+Elvileg az is bővíthető...de minek?

+Simán lehet önálló fűtésed, akár kandalló minden szobában.

+24 órás portaszolgálat, lift, zártláncú biztonsági kamerarendszer,


Én azért beköltöznék egy olyanba...egye fene, még akár Pesten is...

2012. febr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Álmodozol a lottó ötösről mi???
2012. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Azért lakás lakás között is rengeteg különbség van.Nem mind1 hogy egy kommunizmus idején épített proli panel vagy egy új építésű modern lakás.


Ahogy az előző is írta a Penthouse , Loftok , össze sem hasonlíthatók a panelekkel.


Én egyébként kertes házat vennék.

2012. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%
Én kertes házban lakom. Utálom a kerti munkát, napozni nem fekszem ki a kertbe. Csak a kutyáim miatt érzem itt jól magam.
2012. febr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Idősebb korban előnyösebb lehet a lakás. Kevesebből fenntartható, nem kell minden évben valami komolyabb felújítást, karbantartást végezni rajta.Jóval olcsóbb a fűtése is, különösen, ha alatta, fölötte és két oldalt is van lakás. Továbbá egy nehezen mozgó idős embernek nagy előny, hogy nem kell havat hányni, füvet vágni, locsolni, stb. Saját tapasztalatból írtam ezeket, mert én mindkettőben laktam. Most kertes házban élek, imádom, de öregségemre valószínűleg lakásba költözöm
2012. febr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Kertes...!
2012. febr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Kertes,de csak akkor,ha kis kert van hozzá, és a belvárosban van.
2012. febr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Kertes! Istenem mióta vágyom rá. De sose lesz rá pénzem a lakásom meg nem ér annyit:(

Az én okaim:

Elegem van, hogy minden áthallatszik a szomszédból pláne éjjel. Ritkán lehet egy igazán jót aludni.

Elegem van abból, hogy mindenki az én nyakamba söpri a mocskát, dobálja le a csikket az emeletről. /földszinti lakás/ és még nekik áll feljebb ha szólok. Egyesek azt hiszik az udvar a szemétdomb részére van fenntartva nem gondolnak bele, hogy ott is emberek laknak, akik esetleg igénylik a kulturált környezetet. Bárhol legyen a szemét csak ne előttem inkább söpörjük le! Én meg takaríthatok ezerrel. Igaz a bagóssal elrendeztem az ügyet. Nemes egyszerűséggel összeszedtem a csikkjeit /tudtam milyet szív/ és bele dobáltam a postaládájába. Onnantól kezdve nem volt olyan nagy az arca mindjárt talált egy hamutartót.

Alig tudok néhány cserép virágnak helyet találni.

A város mocskos, büdös, zsúfolt, hangos.

Nem igazán lehet normálisan állatot tartani. Egy macskám van szegénynek csak egy kis dohos udvar jut.

Ha az ember fúr-farag az egész környék tudja.

Zaj van, egy percre nincs az az igazi csend.

A lakások zöme vizesedik. Az enyém is.

Utálom az egészet.

Igaz annyi előnye van, hogy nem nekem kell lapátolni a havat, és intézni a ház ügyeit mert megteszi a közös képviselő de közös lónak túrós a háta. Egy csomó lakónak tartozása van miattuk csúsznak létfontosságú felújítások. És az egészben az a röhejes, hogy nem a kispénzűek tartoznak mert azt még megérteném, hanem olyanok, ahol három dolgozó ember van és semmi hitel vagy ilyesmi, ami visszarángatná őket.

A kertes háznál ha megveszem hát megnézem a minőségét. Rosszat nem veszek. A friss levegő, a természet, a kert, a rengeteg virág, egy kis veteményes. Igazi agy pihentető kimenni egy kicsit kapirgálni, és nézni, hogyan nő a friss vegyszermentes paradicsom, paprika, ez-az, kinek mihez van kedve. És mennyit spórol vele az ember. Az epret aranyárban adják mindig, biztos lenne pár tővel a kertben. Én virágládába ültettem viccből sárga dinnye magot. Ki is kelt, szépen felfutott a falra, rengeteg virág volt rajt de csak pár kis dinnye mert nem nőttek nagyra. Akkorák voltak, mint egy ping-pong labda. De legalább takarta a málladozó falat.

Van tered, lélegzethez juthatsz. Ezért én simán bevállalnám a hólapátolást.

Semmi nem szól a városi mellett max annyi, hogy minden üzlet ott van az ember szájában. De inkább buszoznék pár megállót mert ebből már elegem van.

2012. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!