Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fürdőszobába lehet rakni...

Fürdőszobába lehet rakni szénmonoxid jelzőt? Nem árt a pára neki?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy zárt égésterű, turbós kazánom van és tudom, hogy ezek biztonságosak ilyen szempontból, de mi történik, ha kilyukad az égéstér vagy meghibásodik a kémény? Szerintem ezt a kazánban semmi sem figyeli (Ariston), ezért a család biztonsága érdekében úgy döntöttem, hogy vásárolok egy szénmonoxid jelzőt (Honeywell-re gondoltam). Nálunk a kazán a fürdőben van, ami nem túl nagy alapterületű, így zuhanyzás közben hamar felgyűlik a pára. Az lenne a kérdésem, hogy így betehetem-e majd a fürdőbe? Gondolom ott lenne a legjobb helyen, hogy fürdés közben is ellenőrizzen, de félek, hogy hamar tönkremegy a párától. A válaszokat előre is köszönöm!
2012. márc. 5. 19:11
 1/3 vizgazfutes ***** válasza:

Ha meghibásodik a kémény kimegy hibára a készülék és leáll. Egyéb égéstermék elvezetéssel kapcsolatos problémát érzékel a készülék és leáll.


A kémény meghibásodását sem igazán értem... A készülék alapjáraton előbb a benne levő ventilátort indítja, ami az égéstermék elvezetését "segíti" elő, tehát - szinte - kizárt, hogy akár a szél vissza tudja fújni az égésterméket, és mivel zárt égésterű a készülék, ezért nem is kerülhet be a lakótérbe (ellenben a nyílt égésterűekével).


A kéményes készülékekben is van már szén monoxid érzékelő, ami tiltja a készüléket.


Zárt égésterű készülékhez nem szokás CO érzékelőt rakni, és nem is igazán indokolt!


Az égéstér kilyukadásának felvetését nem is igazán értem :S


Amennyiben van 20-30.000.- felesleges forintja, akkor kell venni egy Honeywell CO érzékelőt. :)

2012. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igazából eddig én is indokolatlannak tartottam, de a napokban volt itt egy szerelő, mert gond volt a hőcserélővel és szinte pillanatok alatt szétszedte az egész kazánt. Én eddig abban a tudatban voltam, hogy mivel zárt égésterű, ezért ez nem ennyire egyszerű. Persze gondolom megfelelő tömítést alkalmaznak, de hogy őszinte legyek, kicsit meglepődtem ezen és némileg megingott a bizalmam ebben a technológiában. Bár ez lehet, hogy csak az én szakmai ártalmam. Járműiparban eltöltött idő alatt volt "szerencsém" nem egy olyan esetet tapasztalni, aminek a bekövetkezési esélye elhanyagolhatóan kicsi volt, mégis bekövetkezett véletlenek sorozatának köszönhetően. A kéménynél a koaxiális csövek összeillesztésénél keletkező hibára gondolok. Igaz, hogy évente jön a kéményseprő bemérni, de egy év hosszú idő. Ráadásul az elektronika is meghibásodhat.


Tudom, tudom. Paranoiás vagyok :)


Amúgy nem mondom, hogy hegyekben áll a felesleges pénz, de ha arról van szó, akkor nekem megér 15-20 ezret a családom biztonsága.

2012. márc. 5. 23:02
 3/3 vizgazfutes ***** válasza:

A hőcserélő cseréjéhez maximum a készülék burkolatát vette le a szerelő, az égésteret ahhoz nem kell megbontani, a kettő pedig nem ugyanaz :)


Az égéstér zárt, nem pedig az egész készülék (csere szavatos alkatrészeket máskülönben körülményes lenne cserélni), ami annyit tesz, hogy az égéshez szükséges levegőt nem a helységből nyeri, hanem külön "szívja" be.


Eddigi tapasztalatok szerint nem egy érzékelő szokott elromlani (sőt... erre még nem volt precedens), ha az elektronikát feszegetjük :) Előbb lesz panelhibás a készülék.

2012. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!