Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy kazánunk. Apám elment...

Van egy kazánunk. Apám elment de mondta gyújtsak be. Meg is tettem de lement az áram vagy 20 percre. A kazán vagy a bojler vagy valami most egyfojtában recseg meg furcsa hangokat ad ki de nem merek odamenni mert mivan ha felrobban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
apám nem veszi fel a telefont, anyám elköltözött.
2012. márc. 8. 23:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
apám külföldön van. teljesen tehetetlen vagyok
2012. márc. 8. 23:41
 2/13 anonim ***** válasza:

Győződj meg róla hogy a keringetőszivattyú hajtja a vizet. ennek legegyszerűbb módja hogy radiátorokat ellenőrizd, mind meleg-e. Ha a szivattyú motorjának a fenekén kitekered a csavart, akkor lehet látni hogy forog a tengely, vagy ha óvatosan beledugsz egy kisebb méretű lapos csavarhúzót, akkor azt meg is tekeri a kezedben ha megy! Győződj meg arról hogy a fűtési rendszer hőmérséklete megfelelő (75-85°C, de a Fater biztos mondta), ha felette van akkor most ne tegyél rá! Ezen kívül pattoghat a kazánburkolat is, vagy ha csörömpölő (csurgó) hangot hallasz, ott levegő van. Ha erősen kattogó hangot hallasz, akkor a víz kavitál, forráspont közelében van, ha nagyon ég akkor ki kell hamuzni, majd ha hűlt a víz akkor újra kell rakni!


Üdv.

2012. márc. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
csak a kazán recseg, semmi baj nincs
2012. márc. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
élsz még ?
2012. márc. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Végül nem mertem lemenni egy térbe a kazánnal meg a tartállyal. Begyújtottam és egyszer tettem rá mire pattogni kezdett szóval nagyon nem forrósodhatott fel. végül elaludtam és most nincs baj. azért köszi !
2012. márc. 9. 07:15
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
na most elment apád dolgozni,vagy külföldön van ?! ne kamuzz már kisfiam,jó ?! figyelj oda ,milyen kamukérdést írsz ki ! kazán? ahoz minek áram ? fa kell bele,azt gyújtjuk be,cirkóhoz meg gázz kell,de azt magának gyújtja be.....unatkoztok az iskolában gyerekek és az okostelefonon gyakorikérdéseztek ?!
2012. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem kamu kérdés,

fás-szenes kazánhoz is kellhet villany ,ha pl padlófűtés van,mert csak a keringtető szivattyútól fog körbe menni a víz,magától soha

2012. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

figyeljetek már,majd éjfélkor írta,akkor kell begyújtani ? akkor ment az apja dolgozni ? de utánna azt írja külföldön van.....

K A M U ---unatkozó h#lyegyerek

2012. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vannak furcsaságok a kérdésbe az tény....

de kedves 07.38-as igazad van mert a kazánhoz tényleg nem kell áram,de ha nem gravitációs a fűtés akkor keringetőszivattyú kell ami nem a gondolattól hanem az áramtól működik.

2012. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
személy szerint lesz4rom hogy ki mit gondol van jobb dolgom is mint kamu kérdéseket írogatni, a lényeg hogy nem történt semmi.
2012. márc. 9. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!