Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen új külsőt lehetne adni...

Milyen új külsőt lehetne adni egy hagyományos kockaháznak (60 éves), hogy kicsit modernebben nézzen ki?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem szigeteltétek, akkor a szigeteléssel nagyon változatos formákat tudnak kihozni.
2012. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szigetelés+fehér/vajszín festés, az ablakok elé külső, sínen csúszó fa árnyékoló lamellák, új nyílászárók, esetleg a tetőre új fekete pala vagy kerámia cserép.
2012. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát
2012. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nemtudom..
2012. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
kockaház xd
2012. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem szigeteltük még,teljes felújítás előtt állunk. A tető is beázik, azt is cserélni kell, szóval totál új külsőt kap a ház, csak még a front oldal kinézetét nem találtuk ki.

Köszi az eddigi tippeket!

A szigeteléssel milyen kialakításokra gondoltál, első válaszoló?

2012. márc. 13. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem kezdenék a szigetelésből kifaragni semmi extrát...
2012. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Napkiraly ***** válasza:
boltív, előszoba, oszlop, előtető, ilyesmi
2012. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha kevés pénzből akarod megoldani, nézz utána a szalma borításnak és a vályogozásnak. Nagyon jó szigetelést ad és a vályoggal nagyon szép természetes formákat kapsz. Amit a meszelés a végén nagyon szépen kiemel!
2012. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A 60 éves épület azért nem annyira vészes, pesten is található még 100 éves épület amit lakhatásra használnak.

Mivel a hagyományos házaknak is két típusa van, így a kettő eltérő, van a pincével rendelkezők és a pincétlenek. De ettől a "kis" apróságtól eltekintve ugyanazok.

Azt tudom ajánlani, hogy a házról a teljes vakolatot verjétek le téglákig. Ezután a nyílászárókat cseréltessétek le mindenképpen. Új, többpontos záródású ajtó, dupla üvegű speciális, hőszigetelő ablakok. Az ablakokhoz mondjuk csináltassatok apró kis kültéri párkányokat. Azok alá, vagy rá, kerülhetnek díszek.(Virágok, műdíszek stb, előnyös ha az ablakok befelé nyílnak) Az ajtó előtti tértől függően ha lépcsős ha nem, egy aprórácsolt lábtörlőt tudok javasolni. Ha nincs lebetonozva akkor betonozni kell, de helyette inkább járókövet ajánlanék. A házfalakat újravakoltatni és dryvitozni érdemes, erre jöhet a festés, ami sokat dob, én egy világos színt javaslok, az alsó kb. 40 centit a talajtól pedig terméskőlapokkal kirakni (szigetelésre).

A ház utcafrontját érdemes felújítani, de ez is sok mindentől függ, kerítés milyensége, vagy falazaté, utca típusé stb. Ha küldesz nekem egy személyes üzit képekkel a házról akkor tudok bővebben mondani dizájnötleteket. A kérdés persze mindig csak a pénztárcád méretétől függ. Érdemes sok felújító cég árajánlatát megnézni, vagy ha személyesen dolgozol rajta akkor az anyagköltségeket megnézni alaposan, sokat spórolhatsz rajta. Szóval majd várom válaszod privátban.


Remélem segítettem/segíteni tudok a későbbiekben!

- Blueskin -

2012. márc. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!