Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez lehetséges lenne? (építtési...

Bikfic999 kérdése:

Ez lehetséges lenne? (építtési engedély)

Figyelt kérdés

sziasztok a konyha ablakomat szeretném kioperálni és helyette egy ajtót szeretnék tenni.plusz építteni a ház mellé egy terasz szerűséget ami bellűlről nyárikonyha szerűségként funkcionálna 50-60 nm rről beszélünk lapos tetős lenne a tető lenne a terasz ugyebár.

az világos számomra hogy ehhez engedély kellene,de ha anélkül megcsinálom és a szomszédaimmal megbeszélem hogy írják alá hogy több mint 10 éve felépült már az építmény akkor elvileg nem bontattatják le,és nem kell fenmaradási engedélyt sem kérnem.ez a kiskapu létezik-e? előre is köszönöm



2012. márc. 20. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál ahoz nem kell engedély, elég csak bejelenteni az építési hatóságnál!


Bejelentés alapján végezhető:


"A pihenés célját szolgáló oldalt nyitott pillérrel alátámasztott kerti tető építése 20 m2-es alapterületet meghaladó méretben."


No ez lenne a terasz.


"Az épület teljes homlokzati felületét érintő építési tevékenység (pl. átalakítás, felújítás,..., teljes épíészeti karakter megváltoztatása)"


Ez lenne az ajtó beépítése.


[link]

2012. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De nem csak tetőt akar, hanem teraszt is, nem? Az is engedélyköteles.


Kérdező: én nem kísérleteznék a szomszédaiddal. Egyrészt nézd meg google mapson a házad, simán látszik, hogy sehol semmi terasz. Másrészt így elég egyetlen rosszakaró és ciki van... egyszerűbb engedélyeztetni a dolgot.

2012. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kösszi a válaszokat megnéztem a google mapsot hát tényleg látszik sajnos.... nem tudom, mikori felvételek vannak a google mapson amúgy? illetve mennyibe kerülne ennek a dolognak az engedélyeztetése biztos bőven 100 mátyás fölött...

nem tudom mi lesz,lehet hagyom a búsba mert később tetőteres beépíttést tervezünk, amihez mindenképp engedélyt kérnénk gondolom akkor rákérdeznének a terasz alatti lakóhejre hogy ez mégis micsoda és hogy került ide..

2012. márc. 21. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!