Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Tigáz miért fizettet ki...

A Tigáz miért fizettet ki velünk 1-2 m3-t kétszer minden hónapban?

Figyelt kérdés

részletesen egyszerű példával:


előző hónapban 10 m3 volt az állás

lejelentek most 15 m3-t


a számlán ez áll:

10-15 m3 menny: 5 m3 korrigált menny: 6 m3(!!!!)


köv hónapban lejelentek 20 m3-t

számlán ez áll:

15-20 m3


Szóval akkor miért nem 16-20 m3 -ig számláz????


2012. márc. 22. 18:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

tehát a fenti példa két hónapját nézve:


fogyasztás össz: 10 m3 volt

de fizetve 12 m3!!!


és ha levezetnék 1 évet szépen összegyűlne...

2012. márc. 22. 18:58
 2/14 anonim ***** válasza:
Szolgáltató mit mond??
2012. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem voltam még bent, meg ezért nem állt szándékomban bemenni, az utazási költség miatt, a telorol nem is beszélve, ha felhívom a automata szöveget, szóval így nem éri meg a Tigázt kérdeznem, tekintve, hogy azt is én szponzorálnám.

Szóval elvből kérdezem itt.

Mi az a mumus "korrigált mennyiség" ????

2012. márc. 22. 19:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Hívjátok fel a szolgáltatót többnyire valószínű hogy számlázási hiba van és nem vették észre. Nekünk is volt ilyen probléma, betelefonáltunk utána néztek a dolgoknak és kiderült hogy túlfizetésünk lett 2 hónapra legalább. Mindenképp telefonáljatok be és kérdezzétek meg hogy mégis mivan.
2012. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem egy esetben csalnak kis értékekkel, hogy ne tűnjön fel.

Állítom, ha 10-20 és több m3-ről lenne szó, nem én lennék egyedül háborogva.


pl hallottam olyat, hogy megbuheráltak egy bankrendszert, hogy az automatájából minden pénzfelvétnél mennyen 1 Ft a hekker számlájára. Azzal bukott CSAK le hogy rendkívül rövid idő alatt óriási milliárdok lettek a számláján - ekkor kezdték vizsgálni az illetőt...szóval le se bukott volna, ha megosztja a számláit, vagy hasonló...

2012. márc. 22. 19:50
 6/14 anonim ***** válasza:
A tigáznak meglepően jó a telefonos ügyfélszolgálata (csak 8-16 óráig van), max 10 perc alatt minden kérdésedre választ fogsz kapni.
2012. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem lehet számlázási probléma, mert én évek óta vettem észre, hogy van ilyen, hogy "korrigált mennyiség" tehát legalizált dolog, az biztos és nem hiba.


Én az alapját nem értem.

2012. márc. 22. 19:52
 8/14 A kérdező kommentje:
mellesleg azt a hiper szuper ügyfélszolgálatot mobilról tudom csak hívni...
2012. márc. 22. 19:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi a Dégáznál vagyunk. De itt a korrigált mennyiség azt jelenti,hogy nem a tényleges fogyasztást számlázzak,hanem az átszámított fűtőérték szerintit. E fütőértéket pedig nem tudod ellenőrizni.
2012. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval legalizált átverés.

Ennyi erővel belekalkulálhatnák inkább az árba és akkor végképp nem venném észre, ahogy sokan nem is veszik észre ezeket a pár kicsi m3-eket..

2012. márc. 22. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!