Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogosan követelheti-e a...

Nixee20 kérdése:

Jogosan követelheti-e a túlfizetést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Tavaly áprilisba költöztem ide a panel albérletembe. Mostanáig 1 villanyszámlát sem kaptam, ma erre fel az az üzenet fogadott a főbérlőm fiától, hogy 66ezer ft többletfogyasztás történt. Az elszámolási időszak 2011.06.03tól 2012.03.02ig tartott. A teljes összeg 86000ft volt, amiből ŐK 29000FT ot fizettek ki mint csekk( alacsony fogyasztásű,készenléti díjas csekk) Mi minden hónapba küldtük nekik a 25- téli időszakra 30ezer ft rezsipénzt, melyből 7000ft a közös költség. Vizet nem kell fizetnünk, gáz általányt nem fizetik, csak halmozzák a csekkjeiket( mi önhatalmúlag nem fizethetjük be) Kérdésem, kötelesek vagyunk-e odaadni a 66ezer ft-ot, úgy, hogy a megállapodott rezsiköltségből nem fedezték a mi fogyasztásunkat? Kérlek segítsetek.


2012. márc. 29. 10:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, amikor kellene nekik a pénz, megtalálnak minket, a konyhába el van zárva a csap, mert ömlik a víz, nem tesznek ellene semmit.
2012. márc. 29. 10:55
 2/11 A kérdező kommentje:

a levelem a főbérlőnek:

Szia!

Én is beszéltem az Elmüvel

66118ft az éves elszámolás

86000ft volt a teljes összes

29ezer ft a BEFIZETETT összeg

ami az elszámolási időszakra, kb 3ezer ft villanyszámla

ezt hogy is gondoltad?

alacsony fogyasztású kw szám volt beállítva, nem az, amit mi fogyasztunk

erről meg nem mi tehetünk, hogy készenléti díjat fizettetek

megállapodásba, mikor beköltöztünk: közös költség fele, villany és fűtés

25ezer ft rezsibe állapodtunk meg

téli időszakra 30ezer

akárhogy számolom, minden hónapba a rezsit fizettük, 25ezer ft-ból 7ezer ft a közös költség, és a 18ezer vagy épp a 23ezer ft mire ment??? mert csak elmű és távfűtés volt

ja 10havi az elszámolási időszak, és az a reális, hogy 86000ft/10hónap, az az 8600ft/hó, nem az hogy 29000ft/10 hó azaz 2900ft/hó

nem ezt fizettük

és számlát nem is láttunk még...

mert a fűtést legalább tudjuk mennyi

2012. márc. 29. 10:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen meg kell kérdezned a szolgáltatónál, hogy hogyis van ez!

Elmondasz mindez a-z ig.

Szerződésetek van? Mi áll benne KONKRÉTAN?

Követeld a csekkeket. Banki átutalás, vagy posta? Papír megvan?

Ne fizessetek, mert itt stikli van!

Jótanács: úgy fizess ha látod a csekkeket, csak írattasd a nevedre a mérőórát (ez a főbérlőnek is kényelmesebb megoldás, a csekk a te nevedre jön, a tartozást is rajtad hajtják be)

Szívás a szar főbérlő. Tapasztalat.

2012. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg a túlfogyasztás arra a időszakra szól amikor éppen ott laktok.De nem igazán értem a lényeget..Csak egy kérdés:

Ha ennyire zűrös a dolog,akkor

1- április óta miért nem harcoltatok azért hogy a havi villanyszámlát odaadják nektek? Miért vártatok majdnem 1 évet rá?

2- miért nem költöztök el??

Az egész olyan fura...

2012. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Unokatesóm az Elműnél dolgozik, ő látta mindazt, amit nem mondtak el nekem. 86ezer ft volt az éves elszámolás(10hónapra) melyből 29000ft-ot fizettek be. 55ezerft+áfa azaz 66118ft volt a teljes végösszeg.


jott egy remek 66 000es villanyszamla tobbletetek. keszulj ra lelkileg.


16 órája

felhivtam az ELMUt - 50 000 az aktualis osszeg


ez a főbérlőm levele. látni nem láttunk egy csekket sem az elműtől.

2012. márc. 29. 11:14
 6/11 A kérdező kommentje:
harcoltunk a csekkekért, de online rendezi a főbérlő a csekket. amikor ideköltöztünk, mindenből elmaradás volt. azt mi kifizettük, helyreraktuk a lakást.
2012. márc. 29. 11:15
 7/11 A kérdező kommentje:
szerződésben az áll, hogy villany, fűtés, közös költség. Amiben maradtunk, hogy a villanyt fogyasztás alapján fizetjük. fűtés, ugye távhő, annyi ami kijön, de azt se egészen mi fizetjük. Fixen megállapodtunk egy rezsiösszegbe.
2012. márc. 29. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ember legyen a talpán, aki ezt megérti!


Egy lakás bérlése annál komolyabb dolog, hogy ígérgetések és szóban kötött megállapodások képezzék az elszámolás alapját.

2012. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te fogyasztottad el az áramot vagy nem? Ha igen, akkor ki kell fizetned. Ha meg ennyire balfék vagy, hogy beveszed, hogy csak havi 2900-at fogyasztasz, akkor nagyon naív vagy.


Van szerződés??? Ha igen, akkor abban mi van?


Nincs??? Nagy felelőtlenség...

2012. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem egy jogásszal sikeresen. A szerződésben a villany, víz és közös költség szerepel. Ha ezeket vesszük figyelembe, akkor túl is fizettünk rezsit! Sajnos minden szóban történt, nem írásban. Ebből tanul az ember
2012. márc. 29. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!