Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtisztítani...

Hogyan lehet megtisztítani egy nagyon koszos gázolajos tartályt amit esővíz-locsolás céljára kívánok használni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora az a tartály? Szerintem nem éri meg kitisztítani. Ahhoz, hogy tiszta legyen és ne szennyezd gázolajjal a földet, rengeteg vegyszer és munka kell.

Viszont 10 ezer körül már lehet kapni egy köbméteres műanyag, vadiúj, tiszta tartályt. Szerintem bőven megéri beruházni egyre. Főleg ha veteményest is akarsz öntözni, sőt akkor semmiképp ne a gázolajost használd!

2012. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha fémből van, égesd ki belőle, rakj benne egy jó nagy tüzet, aztán a kormot ki lehet mosni egyszerűen.


Csak egy ötlet...


Üdv.

2012. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ess neki először kaparóvassal az olajsárnak, aztán a Brigéciol nevű zsírtalanító olaj közömbösítő anyaggal (festék vagy háztartási boltban kapható) tisztítsd le, majd pedig Trisós forróvízzel mosd tisztára.
2012. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tartály kb. 3.5 4.0 m3-es, 2.5 mm vtg. acél lemez, be van állítva az eresz alá. Az 1m3 tartály kevés. Ahhoz hogy egy kiadós locsolást csináljak, kell 30 mm "eső" ez 30 l/m2. Az öntözendő felület 300 m2 ennek egyszeri beöntözéséhez 9000 l kellene!Tehát az 1m3 tartálysemmire sem elég...A Brigéciolt jó ötletnek gondolom, én is használtam az olajsár, meg szennyzett motorok tisztítására. ne aggódjon senki a mosóvizetkörnyezetkímélő módon el tudom helyezni..
2012. márc. 31. 10:30
 5/7 A kérdező kommentje:
A 21.41 kor válaszolónak: A terület egyszeri beöntözéséhez 9 db tartály kellene! Számoljunk! megterem 50 kg zöldség 10.000.- ft, 50 kg paradicsom 10.000.- ft, karfiol, brokkoli, karalábé, bimgós kel, összesen 100 kg!20.000.- ft. ez összesen 40.000. Akkor már érdemesebb kutat fúratni!!! Különben kösz a rfáradtságod!
2012. márc. 31. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, értem. Bár én sokallom azt a 9 m3 vizet, nálunk kb. 500 m2-es a kert, és jópár locsolás megvan egy m3-ből.. bár lehet, rosszul csináljuk :D
2012. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hgogy öntözési szakmérnök vagyok, és tudom mennyi víz kell a zöldség növények egészséges növekedéséhez. Csak egy kis ismertető: A tenyész időszakban vetéstől -betakarításig legalább 6-800 mm csapadék szökséges.Magyaroeszágon évent átlagosan 600 mm csapadék hullik, ebből mondössze 3-400 mm a tenyészidőszakban..Természetesen vannak aszálytűrő növények de ezek nem hozzák a kívánt eredményt. Nos akkoe számoljunk: Az évi csapadék hiány nem is az ideális 800 mm-t figyelembe véve 700-400=300 mm, ez 30 mm-es öntözési normát figyelembe véve 10 öntözést jelent, ez anyári hónapokban májustólszeptember végéig 2 hetente egy-egy öntözés. Az már csak számtani művelet, hogy kiszámítsuk: 100dm2x0.3 dm2=30 dm3 = 30,0 liter. 500 m" re kell 15 000 liter, azaz 15m3. Persze ha tövenként locsolunk, pl a paradicsomot, kobakosokat, az is jó, de pl a dinnye, tök gyökér zónája min 1,5-2,0 m2 és ez össze éer! A tövenkénti öntözés hatásos a paradicsomnál, a paprikánál, karalábénál, káposzta féléknél, de legalább 0,4-0,6 m átmérőjűtányért kell kialakítani. További jó kertészkedést kívánok!
2012. ápr. 2. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!