Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Franciska típusházban VAGY...

Franciska típusházban VAGY akármilyen 50nm-es házban milyen élni?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a típusházról sehol nem lehet semmit olvasni (pedig gondolom mindenhol így hívják!?).

Szerintem jónak néz ki az elrendezése.Akiknek 50nm körüli a házuk azok szerint is?

Nemtudom sosem laktunk még ilyen "piciben",de most építkezni szeretnénk és szerintem kezdetnek bőven elég lenne kettőnknek. S látom az előnyeit is,a kis háznak.

A válaszokat köszönöm!



2012. ápr. 1. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem két embernek ideális egy ekkora méretű házikó, a beosztása is tetszik, de én sokkal nagyobb ablakokat tennék rá, nekem túl sötétnek tűnik.
2012. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem néz ki rosszul, és jóval kedvezőbb az ára, mintha egyedül építenéd.

nos, két embernek bőven jó, de ha terveztek gyereket, akkor inkább az egyel nagyobb házat válasszátok.

mi is egy 50nm-es lakásban élünk ketten, igaz ez panel, és nem családi. gyereket nevelni nehézkes egy ekkora élettérben, ha oda jutunk, hogy gyerkőcünk lesz, pár éven belül költözünk majd egy szobával nagyobb lakásba.


ha egy dolgot javasolhatok: vegyes tüzelésű kazánt csináltassatok, mert a gáz iszonyat drága, és nem lehet vele normálisan kifűteni egy házat. fa mindig lesz, és kellemesebb hőérzetet ad, nem penészedik a lakás. az egyik rokonunknak gázkazánja van, már 2 hete nem fűt, mert sokba kerül, a háza egy jégverem, és penészes.

2012. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy mindenhol így hívják?

Ez egyáltalán nincs így! Ez a Renovart cég típusháza(tervrajza). A saját mérnökük tervezte, és ők építik fel. Más cégek nem! Valószínűleg ezért nem olvastál róla máshol.

Ekkora ház két embernek bőven elég. Még egy gyerekkel is elfértek benne. (ha kiköltöztök a nappaliba, vagy amíg pici a babátok, veletek alszik a hálóban)

Persze, biztos lehet bővíteni a házat idővel.

Én azt gondolom, hogy jó lehet ilyen házikóban lakni. Nem olyan kicsi az az 50 m2. Takarítani és fűteni pont elég napjainkban...

A kis otthonok szerintem amúgy is sokkal barátságosabbak. Nem azt mondom, biztos jó lehet egy nagy házban élni, de nekem sokkal szimpibbek az otthonos kis kuckók.

2012. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat!:) Nagyon kedvesek vagytok,várok még ilyen pozitívakat!:)

Egyébként direkt kérdőjellel írtam,hogy jól gondolom-e,hogy ez egy típusnév és mindenhol így hívják.De akkor nem,nembaj.De például ide beírom,hogy a keresőbe,hogy "típusház" s arra sem ad ki semmit,vagyis gondolom mostmár az Én kérdésemet.:)

Egyébként a nagyobb ablakokra Én is gondoltam,ez szinte "természetes".:)De nagyon köszönöm mégegyszer az észrevételeket és a megnyugtatásokat!:)

2012. ápr. 2. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy az ablakok méretei megfelelnek. Esetleg még a nappaliba kerülhetne még egy ablak.
2012. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!