Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Várostól, falutól távol fekvő...

Várostól, falutól távol fekvő bekerített területet érdemes őriztetni 1000-1500 Ft-os órabérekkel, vagy betörnek oda is?

Figyelt kérdés
Éjjel-nappal, akár több őrrel is védve.

2012. ápr. 6. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:

nézd ha ugy mond mindentől távol van az már tanya , és ha nincsen nagy érték szeritem akkor vegyél oda egy családot őrizni és dolgozni ha van mit sokan csinálnak igy adnak szállást és munka erő is van ott lakik és őriznek is.

de ha van érték akkor 2 őr vagy 1 de --1 vagy 2 kutyával !

2012. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ha csak arra gondolok, hogy egy pest megyei községben a házaktól párszáz méterre lévő földünkről egyik ősszel kivágta valaki a gyümölcsfákat (közte a nagyszüleim által ültetett csodafinom cseresznye és barackfával, melyeknek számomra eszmei értéke volt...), nos...


Jó, bekerítve nem volt. De ha lett volna, akkor sem lett volna akadály azon bemászni. Mert milyen magas kerítés kellene már? Meg ha drótból van, azt pikpak szétvágják. Ha nem drótból, akkor miből? Téglából fal legyen, hogy a nap se jusson be? Őröltség.

Szóval úgy vagyok a messzi földjeinkkel, hogy amíg nem tudom őrizni, nem fogok rajta termelni, mert úgyis ellopnak mindent. És még helyben nem is laknak színesbőrűek, tehát jó környéknek számít. De hát kint bárki lekanyarodhat az autóútról...

Ha komoly terveid vannak, termelni akarsz, vagy ott van házikód, akkor őrizd valahogy!

2012. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van rajta lakható épület, akkor add ki egy jóravaló családnak vagy házaspárnak. Lakbért ne kérj tőlük, vigyázzanak az értékekre, műveljék a területet, a termés fele a tied.


Ha nincs rajta lakható épület, akkor viszont sokba kerül a napi 24 órás őrzést megfizetni. A kutyához viszont minden nap ki kellene menni etetni-itatni, tehát az sem igazán jó ötlet. Ez esetben lehet, hogy célszerűbb eladni akármilyen olcsón is.

2012. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Melyik város, melyik falu, mi van a területen?


Volt egy hétvégi házunk, vízparton, sosem törtek be. Igaz, érték nem volt ott (pár bútor), és be sem volt zárva, de mindig minden megvolt...

2012. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek azt el, hogy néha-néha kimennétek oda, és kellemes nyári estéken kint szeretnétek aludni.


Kijenetem nyíltan, bármilyen festői is a hely, bármilyen magas a kerítés, nem merném megtenni, egyetlen este sem! De! Ha lenne ki vigyázna rám (éjjel is), lehet megkockáztatnám álomra hajtani a fejem.


Ti hogy vagytok ezzel? Mernétek pl. a szabadban aludni ilyen eldugott helyen, ha a kerítés másik oldalán lenne néhány ember, aki vigyázná álmotokat?

2012. ápr. 6. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Sátorban is aludtam már erdőben, és nem volt kerítés meg őrangyalok sem. Pontosan nem értem mire vagy kíváncsi. Igen kimernék menni a helyedben. Kérdés persze merre a hely, biztos vannak félelmetesebb vidékek is.
2012. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem a vidéktől félek, hanem attól a rengeteg aberrált bűnözőtől, akikről sajnos elég gyakran hallani. Nem feltétlen csak a médiából, hanem ismerősöktől, barátoktól. Eldugott világvégi házakban lakó embereket támadnak/ölnek meg, csak, hogy pár ezer, vagy tízezer forintos "vagyonokhoz" hozzájussanak. Ha meg nincs bent senki, akkor szétvernek mindent. Én ezt szeretném elkerülni...


Elég erre az élőerős őrzés? Vagy ettől még nem lesz nyugodtabb az álmom?

2012. ápr. 6. 23:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben halló-, ill. látó-távolságban nincs szomszéd, én a mai világban sötétedés után biztosan nem maradnék.
2012. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Előerős őrzéssel sem? Mert a kiírt kérdés erre irányult.
2012. ápr. 8. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!