Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A medence megtöltése nyárára...

Sztündi kérdése:

A medence megtöltése nyárára nagyon sokba kerül és van csatorna díj is pedig egy csepp sem megy a csatornába, kikerülhető a csatorna díj? Fúrott kút nem megoldás nagyon sárga a víz.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 13:28
 1/7 Hammergo válasza:

Szia!

Külön almérő kell a kerti csapra, amit a leolvasó külön leolvas és csak a különbséget fizeted.

Kérdezd meg a vízműveket mi a teendő. Nálam működik

2012. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ez eszembe nem jutott volna..
2012. ápr. 14. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a medence vizét egy ásott gödörbe vezetem el ha le eresztem. Én is a kerti csapos megoldást használom, és valóban csak a különbséget kell megfizetnem, ez meg nem olyan vészes. Viszont én kútvizet is használok vegyesen, nekem is sárgás de egy szűrőn keresztül engedem bele a medencémbe és így nem vészes a dolog.
2012. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is külön almérő van a kerti csapon, amióta medencénk van, és a vízfogyasztásnak arra a részére nem számolnak fel csatornadíjat. A vízműveknél kell kérni. Pár éve 6000 Ft-ot kértek az óráért szereléssel együtt.
2012. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha van a közelben tűzcsap(píros amit a kutyák szoktak lepisilni) akkor kb 6000ft ért vehetsz hozzá vastag slaggot és onnan levenni a vizet(szigorúan csak hétvégén,minnél kevesebb tanú elött)

Vagy amit az egyik elöttem szoló írt egy külön óra a kerti csapra és az önkormányzattal lebeszélni.

A kútvízet nem tisztítja meg a szűrő?

Esetleg csinálhatnád azt hogy hordóba mindig szivattyúzol vizet,megvárod míg letisztul és az mehet is a medencébe.

Üdv!

2012. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felénk úgy nevezik, hogy "locsolási almérő" Nekem a vízóra aknába lett beépítve és az összes kerti csap ezen keresztül kapja a vizet. Az itt mért fogyasztásnál csak vízdíjat számítanak fel.

Ha van tűzoltóságnál ismerősöd akkor "gyakorlat" címszóval telehordják neked!

2012. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám. Utánaérdeklődtem és nálunk a DRV-nél nagyon necces.Szándékosan úgy olyan követelményeket támasztanak,hogy ne érje meg. Terveztetni kell,ez kb.30ezer,a tervezéshez kell a földhivataltól a telek papírja,ez 6200Ft.Órát kell venni,drv-nél leplombáltatni,ez kb.egy 20-as./a plombálás 11ezer/.Beszereltetni átvetetni. Az ismerősöm most szerelteti be,de az ő számolása szerint egy százas mire vége lesz. Persze ez a DRV és 2012-ben.Néhány éve lehet hogy máshogy ment,és más cégeknél még lehet hogy most is máshogy van.Én valószínűleg a kút mellett döntök,mert van.Csak akitől vettem a házat,az betemette,mert neki nem kellett. Normális? Jó az almérős megoldás,csak nézz utána mi kell hozzá,és mibe fog fájni?
2012. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!