Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Két szobás lakást konvektorral...

Két szobás lakást konvektorral vagy olajradiátorral?

Figyelt kérdés
Egy két szobás, nem szigetelt (téglaépítésű) lakást mennyire lehet kifűteni gázkonvektorral? Érdemesebb inkább villannyal működő olajradiátorokat munkába állítani? Melyikkel jobb a komfort, illetve melyik mennyibe kerül nagyjából? Hogy lehet egyszerűen kiszámítani, hogy egyikkel vagy másikkal mennyi pénzből (vagy köbméterből vagy kWh-ból) lehet kifűteni a lakást? Albérletbe szeretnék költözni, melynek ezek a paraméterei, ezért érdekel. Köszi előre is a válaszokat!

2012. ápr. 28. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Hny emeletesben hanyadikon van a lakás,középső vagy szélső?


Konvektorral mindenképp olcsóbb.


(tavaly elromlott a kazánunk,1 hónapig 1 szobát fűtöttünk olajradiátorral,35ezer lett a plussz villanyszámla.(szülőknél)

Most egy 40m2-es lakást bérlünk,télen 15ezer fölé nem megy a fűtés konvektorral,mert középső sokadik emleti lakás)

2012. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Második emeleti a lakás, mindkét szoba egyik fala külső (a többi nem), ezeken van egy ablak, alatta a konvektor. A főbérlő azt mondta, hogy az előző lakónak télen nagyjából 11 000 Ft volt a gázszámlája. Kicsit irreálisnak tartom, hogy ebből mind a két szobát komfortosan kifűtötte. Hány fok van általában Nálatok konvektorral?
2012. ápr. 28. 23:07
 3/7 A kérdező kommentje:
A kettőből az egyik szoba szélső, annak két fala külső.
2012. ápr. 28. 23:08
 4/7 BuddhaBar válasza:

Számolgatni nem nagyon érdemes, mert az eredmény az lesz, hogy a villannyal való fűtés legalább háromszor - négyszer!!! annyiba kerül, mint ha ezt gázzal teszed.

Az, hogy mennyi lesz a gázszámla, az attól függ, hogy mennyi ideig, milyen hőmérsékleten fűtesz. Függ a nyílászáróktól, az időjárástól stb. Egy átlagos téli hónap, csak fűtésre, 10 és 20 ezer Ft között lehet. -Egy gázszerelő

2012. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BuddhaBar válasza:
Kiszámoltam. Budapesten az elektromos energia ára ~3,5 - szerese a földgázénak.
2012. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Lenne még egy olyan kérdésem, hogy konvektoros fűtésnél nem okoz-e gondot az, hogy a fölöttem lévő szomszéd ablak alatti gázkéményből (gázkifúvó nyílás), ha télen gyorsszellőztetést csinálok, nem jön-e be túl sok füstgáz? Ugyanígy, nem jön-e vissza kedvezőtlen széljárás esetén a nem hőszigetelt nyílásszárók résein a saját vagy a felső szomszéd konvektorának égésterméke?


Ha valaki tud adni erről valami olvasnivalót, amelyben az ilyen típusú fűtés élettani hatásait vizsgálták, megköszönném.

2012. ápr. 29. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok


gázzal 20 alatt maradsz még nagy hidegben is (idén télen én a 2 szobással nem mentem 15 felé,pedig nem volt a lakásban 20 foknál sose hidegebb,fürdésre 23 fok volt)

villannyal 40-50 ezer alatt nem úszod meg



szénmonoxid jelzőt én viszont vennék a helyedben,nekünk is van,praktiker,obi, pár ezer forint,és nem kell aggódni.

bár papirforma szerint nem jöhet vissza a gáz,de én szeretek biztosra menni

2012. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!