Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Örököltünk egy kertes lakást,1...

Örököltünk egy kertes lakást,18 ár területtel. Hogy lenne helyes dönteni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy fele az anyumé, a másik fele a két testvérié. Nekem kellene és szükségem lenne rá hogy az enyém maradjon, de irtó sokat kérnek, semmiképpen nem tudnám kifizetni, eladni nem akarnám. És arra gondoltam hogy ha két részre osztanánk is megfelelne nekem, mert nagy a terület és fele elég volna nekem bőven, ők meg adjak el az ők részüket ahogy tudják. De ezt nem akarják mert akkor ők így nem kapnak elég pénzt érte. Mi lenne a legjobb megoldás ilyenkor? Minél több lehetőséget elolvasnék, ha írtok.
2012. máj. 2. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Most nagyon nehéz ingatlant eladni, különösen nem árában, áron alul pedig csak az adja, aki pl. hiteltől menekül.

Mondd meg a rokonoknak, hívjanak egy értékbecslőt (akiben ők megbíznak), értékelje fel az ingatlant, és a tulajdonhányadukat (ha az ár neked is elfogadható) megvásárolod tőlük.

Ha az árral nem tudsz megbírkózni, akkor adják el másnak azon az áron akár az egészet, és az anyud részére járó vételár neked induló tőke lehet másik ingatlan vásárláshoz.

2012. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
amit írsz, hogy eladni és a pénzt megosztani azt ők szeretnék másik variációnak, de én szeretném hogy bár fele megmaradjon nekem, kifizetni a részüket nem tudom, annyim nincs.
2012. máj. 2. 09:23
 3/9 A kérdező kommentje:
mármint a terület fele.
2012. máj. 2. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig vagy kifizeted vagy eladjátok, ez a két opció van.
2012. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt írod, ... irtóra sokat kérnek.

Azért kell először az általuk felkért értékbecslő, aki esetleg egy kicsit "helyrepakolja" a fejükben az árakat. Ha ez nem jön be, akkor meghirdetni eladásra, és majd ők is látni fogják, hogy azért a pénzért az életben sem fogják tudni eladni, vagyis akkor már valószínű engedni fognak az árból, és azzal esetleg már te is meg tudsz bírkózni.

2012. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy egyáltalán meg lehet-e osztani az ingatlant?? Mert nem minden esetben lehet! Ennek utána kell járni. A Földhivatalban kezdd, vagy inkább ügyvédnél.


A másik: pert lehet indítani végső esetben a tulajdonközösség megszüntetése iránt, azonban nem biztos, hogy tetszene a végkifejlet, mert ott is csak egy lehetőség a sok közül a természetbeni megoldás, többek között pl. az is feltétel, amit feljebb írtam, hogy meg lehessen osztani az adott ingatlant. (Már, ha - ahogy feltételezem - jogi szempontból is meg akarod osztani, nem csak a használatot.)

2012. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a felel anyukádé,a másik fele az ő testvéreié,akkor neked nincs tulajdonod,tehát semmiképpen nem "maradhat" a tied,legfeljebb anyukádé.

Előttem már megírták a lehetőségeket.

2012. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a rátok eső résszel azt csinálsz amit akarsz .ültesd el vagy bármi .az ő részük meg álljon csak ott.
2012. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: földet nem szoktak elültetni, földbe szoktak ültetni.
2012. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!