Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma tisztításban járatosoktó...

Klíma tisztításban járatosoktól kérdezem, hogy a nem hozzáférhető helyekre hogy kell befújni a klímatisztítót?

Figyelt kérdés
Közben járatnom kell a gépet, vagy csak fújjam be, hagyjam hatni, és utána kapcsoljam be? Honnan fújjam? Felül fújjam be, és majd alul kijön, vagy csak alulra?
2012. máj. 3. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy elindítom a ventilátort, majd leállítom.

Miközben lassul, addig fújom míg meg nem áll.

Így a felületekre be tud jutni a tisztítószer.


Természetesen ott fújjuk ahol szív.(A szűrőt előle ki kell venni és csap alatt elmosni.)

2012. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szűrőt, ami felül van, ahol szív, már levettem, elmostam, de a legnagyobb gond alul van a kifújós résznél, oda nem férek hozzá, és látom is hogy be van gombásodva. Vettem most klímatisztítót, csak nem tudom hogy jobban is szét lehet szedni, minthogy leszedem a felső borítást? Olvasgattam, hogy a kondenzvíz tartályt is ki kell tisztítani. Az általában hol van a gépben?
2012. máj. 4. 08:25
 3/3 Kopasz555 válasza:

Ne szedd szét!

Közvetlenül az elpárra/radiátorra/ Fujd rá a gombátalanítót majd max ventillátor fokozaton hadj járni klímával egy öt percig.

A ventilláror a lamellák közé szívja az anyagot majd a kondencvízzel lemossa majdha leért a kondenzvízkiolyoba azt is gombátalanítja.

2012. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!